Інтерфакс-Україна
12:17 29.12.2015

Нацбанк у 2015 р. поклав край домінуванню фіскальної політики над монетарною – Гонтарева

2 хв читати
Нацбанк у 2015 р. поклав край домінуванню фіскальної політики над монетарною – Гонтарева

Національний банк України (НБУ) в 2015 році проводив стриману монетарну політику, що стало передумовою сталого дезінфляційного тренда в державі, заявила глава НБУ Валерія Гонтарєва

"Ми поклали край домінуванню фіскальної політики над монетарною", – наголосила глава НБУ на підсумковій прес-конференції в Києві у вівторок.

Вона нагадала, що в 2014 році Нацбанк профінансував 40% зведеного бюджету, тоді як в 2015 році грошова пропозиція була більш стриманою, і регулятор вилучав надмірну ліквідність із ринку.

В. Гонтарева повідомила, що монетарна база з початку 2015 року скоротилася на 1,1% – до 329 млрд грн, а чисті внутрішні активи збільшилися лише на 1,6% – до 309 млрд грн, і ці показники нижчі від закладених у програму розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду.

Глава НБУ спрогнозувала інфляцію за підсумками поточного року до 44% і нагадала, що Нацбанк ставить цільовий показник інфляції на 2016 рік на рівні 12%, 2017 рік – 8%, 2018 рік – 6% і до кінця 2019 року – 5%.

В. Гонтарева зазначила, що монетарна політика надала можливість знизити облікову ставку з 30% до 22%, проте значне напруження на міжнародних ринках, уповільнення економіки Китаю, падіння цін на сировину, швидка девальвація в країнах, осінні вибори і затягування з ухваленням бюджету, що призвели до затримки з виділенням чергових траншів Міжнародним валютним фондом, не дозволили продовжити зниження ставки і скасування валютних обмежень.

Як повідомлялося, надходження від Нацбанку до держбюджету-2016, скоротяться до 38 млрд грн з 60,5 млрд грн, фінансування Фонду гарантування вкладів фізосіб через випуск держоблігацій скоротиться з 20 млрд грн-до 16 млрд грн. У законі про держбюджет-2016 також міститься норма про проведення, у разі згоди Нацбанку, його реструктуризації портфеля держоблігацій, однак конкретні її параметри не обумовлені. Така стаття в держбюджеті-2015, що передбачала обмін ОВДП у власності НБУ на нові держпапери терміном до 20 років та дохідністю до 5%, не спрацювала.

У держбюджеті-2016 зберігається і можливість докапіталізації шляхом випуску держоблігацій банків і НАК "Нафтогаз України", однак без зазначення конкретних сум (у держбюджеті-2015 відповідно 36,5 млрд грн і 29,7 млрд грн).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Дніпровському районі Києва постраждали двоє людей – Кличко

У Києві уламок ракети впав в Оболонському районі, у Святошинському – пожежі за двома адресами– КМВА

У Києві зафіксовано падіння уламків у двох районах, у Святошинському викликано медиків – влада

Київ зазнає комбінованої ворожої атаки, працює ППО – Кличко

У Донецькій області внаслідок обстрілів загинули троє цивільних, ще п’ятеро поранені – прокуратура

У КИЄВІ ЧУТНО ВИБУХИ, ПРАЦЮЄ ППО

У Білопіллі Сумської області внаслідок обстрілу поранено чоловіка, пошкоджено понад 10 будинків – ОВА

Київ перебуває під загрозою атаки понад 20 ворожих БпЛА – Кличко

Єрмак обговорив із радниками лідерів Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії обмін полоненими та кроки до миру

Сибіга відкрив прем’єру фільму Культурних сил "In Thanks We Trust" про музичний тур на знак вдячності США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА