13:25 29.12.2015

Глава НБУ підтверджує завдання перейти до інфляційного таргетування до кінця 2016 р.

2 хв читати
Глава НБУ підтверджує завдання перейти до інфляційного таргетування до кінця 2016 р.

Голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева підтверджує завдання центробанку перейти до режиму інфляційного таргетування до кінця 2016 року.

Про це вона повідомила під час підсумкової прес-конференції в Києві у вівторок.

"Ми розраховуємо, що перехід до нового режиму інфляційного таргетування – ІФ) надасть можливість створити середовище, в якому інфляція більше не буде приводом для занепокоєння бізнесу і громадськості, довіра до гривні поновлюватиметься, а реальні доходи населення і бізнесу не скорочуватимуться внаслідок підвищення цін", - сказала вона.

В. Гонтарева також нагадала, що у вересні 2016 року правління НБУ затвердило проект стратегії монетарної політики на наступні чотири роки, яка ще має бути схвалена новою радою НБУ, щойно її буде обрано.

"Стратегія НБУ передбачає траєкторію досягнення того рівня інфляції, який ми вважаємо оптимальним для України. Оптимальним ми вважаємо рівень інфляції у межах 5%", - наголосила вона.

Крім цього, В. Гонтарева повідомила, що НБУ визначив цільовим на 2016 рік показник інфляції на рівні 12%, 2017 році – 8%, у 2018 році – 6%, і в 2019 році – 5%.

"Прогноз на 2016 рік може коливатися в межах 3%, але наша базова цифра - 12% на кінець 2016 року", - зазначила вона.

Крім цього, НБУ удосконалив стандартні інструменти регулювання ліквідності, які є умовою для успішного переходу до режиму інфляційного таргетування. Центробанк, зокрема, скоротив з початку грудня 2015 року термін надання ринкових кредитів рефінансування шляхом проведення тендерів з одного року до 90 днів, розширив перелік фінансових інструментів, які можуть прийматися як забезпечення таких кредитів.

Крім цього, для побудови кривої дохідності з операціями НБУ, яка в умовах інфляційного таргетування має забезпечити вплив монетарної політики на реальну економіку, НБУ почав підтримку ринку державних боргових цінних паперів.

"У липні цього року НБУ вийшов на вторинний ринок ОВДП з пропозицією цінних паперів зі свого портфеля і вже продав на ринку 1,6 млрд грн. У грудні НБУ почав аукціони з ОВДП і протягом місяця було проведено три таких аукціони, за їхніми підсумками було продано ОВДП на загальну суму 136 млн грн із середньою прибутковістю 19,5% річних", - констатувала В. Гонтарева.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА