Інтерфакс-Україна
14:09 02.01.2016

Росія не робить кроків для розформування бандформувань на Донбасі - Лисенко

2 хв читати
Росія не робить кроків для розформування бандформувань на Донбасі - Лисенко

Усе необхідне для ведення бойових дій надалі надходить бойовикам на Донбас із РФ, зазначає спікер Адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко.

"Якби Росія зайнялася розформуванням цих бандформувань, то для цього їй було б необхідно просто обмежити їх фінансування. Водночас ми фіксуємо, що на території Донбасу з території РФ досі надходять і боєприпаси, і паливно-мастильні матеріали, і зброя, і все необхідне для ведення бойових дій", - сказав А.Лисенко в суботу на брифінгу в Києві.

Він наголосив, що в лавах бойовиків за минулу добу збільшилася кількість звернень до лікарні зі скаргами на побутові травми, отруєння, отримання ножових та вогневих поранень, зокрема внаслідок так званого дружнього вогню.

Відповідаючи на запитання про те, чи відповідає дійсності інформація, що бойовики відмовляються виконувати поставлені їм завдання, А.Лисенко зазначив, що фіксуються численні випадки, коли між бандформуваннями виникають, зокрема, і збройні конфлікти. "Там відбувається перерозподіл сфер впливу, хтось хоче на чомусь заробити. Дуже багато інформації щодо вивезення обладнання у вигляді брухту, зокрема на територію РФ",- сказав він.

Загалом, кажучи про ситуацію на сході країни, А.Лисенко повідомив, що на луганському напрямку 1 січня дотримувався режим повного припинення вогню, і день минув без збройних провокацій. "Водночас, за інформацією Державної прикордонної служби, було зафіксовано проліт одного безпілотного літального апарату ворога на висоті близько тисячі метрів", - сказав спікер АП.

Проте, за словами А.Лисенка, в перший день 2016 року на донецькому напрямку незаконні збройні формування здійснювали збройні провокації в районі донецького аеропорту.

На маріупольському напрямку, за його словами, бойовики здійснили два прицільні обстріли зі стрілецької зброї та гранатометів по позиціях сил АТО.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Готель у Львові горів через вибух батареї кур'єрського електроскутера, серед постраждалих є неповнолітні - поліція

До 7 зросла кількість загиблих внаслідок ворожого обстрілу Новоплатонівки на Харківщині 29 липня

Японська Nojima Corporation спрямує JPY200 млн на проєкти Фундації Олени Зеленської з підтримки дітей

В ЦПД попереджають про чергову кампанію дискредитації ТЦК через Телеграм

ВАКС взяв під варту командира в/ч Нацгвардії із заставою 2 млн грн

Через масовану нічну атаку ворожих БпЛА у Лозовій на Харківщині знеструмлено майже 80% споживачів

Кабмін розширив перелік української техніки та обладнання, які можна придбати з компенсацією 15% вартості - Свириденко

Директор ДБР: до війська повернулося понад 29 тис. бійців, які самовільно залишили частини

Посол в Туреччині спростував інформацію про візит Ердогана до України найближчими днями

Наразі не йдеться про повну заміну "пікселю", закуплять пробні партії у новому маскувальному малюнку - роз’яснення Міноборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА