13:58 13.01.2016

Україна досягла згоди щодо реструктуризації гарантованих державою кредитів зі Сбербанком Росії

Україна досягла згоди щодо реструктуризації гарантованих державою кредитів зі Сбербанком Росії

Міністерство фінансів України домовилося зі Сбербанком Росії про засади реструктуризації кредитів, виданих цим банком "Укравтодору" та державному підприємству "Конструкторське бюро "Південне" ім.Янгеля" під гарантії держави.

"Сторони домовилися працювати разом, щоб завершити транзакцію якомога швидше", – йдеться в повідомленні українського фінансового відомства в середу.

Мінфін зазначає, що така угода зі Сбербанком Росії відповідає вимогам програми співпраці України з МВФ і передбаченої нею борговою операцією, а також повідомляє, що продовжує переговори про реструктуризацію інших кредитів, гарантованих державою, що входять до периметра цієї боргової операції.

"Міністерство фінансів підтверджує свою готовність до сумлінного продовження переговорів щодо реструктуризації єврооблігацій України з погашенням у грудні 2015 року на загальну суму $3 млрд", – зазначено також у релізі.

Інші подробиці домовленостей зі Сбербанком в повідомленні Мінфіну відсутні.

Як повідомлялося, у жовтні 2015 року після переговорів. що тривали близько півроку, власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму $14,36 млрд і EUR600 млн підтримали їх реструктуризацію. Вона передбачає обмін 80% суми на нові єврооблігації з пролонгацією терміну погашення на чотири роки і 20% - на державні деривативи, виплати за яким 2021-2040 роках залежатимуть від темпів зростання ВВП. Нові суверенні єврооблігації були випущені 12 листопада на загальну суму $11,95 млрд із погашенням у 2019-2027 роках під 7,75% річних, а державні деривативи - на $2,92 млрд.

Згоди не було отримано лише щодо євробондів на $3 млрд з терміном погашення 20 грудня 2015 року, викупленим Росією на кошти Фонду національного добробуту наприкінці 2013 року. РФ відмовилася обговорювати реструктуризацію на загальних умовах, наполягаючи на суверенному, а не комерційному характері боргу. МВФ визнав суверенний характер боргу, але зберіг можливість продовження фінансування України, незважаючи на дефолт за цим боргом. Фонд очікує, що Росія і Україна безпосередньо обговорять питання про реструктуризацію боргу. Поки ж Москва має намір до кінця січня подати позов до суду, а Київ заявив про готовність захищатися в суді.

У грудні 2015 року український уряд ввів мораторій на виплати за євробондами на $3 млрд, а також за кредитами двох компаній під держгарантії України. Прем'єр Арсеній Яценюк оцінив суму мораторію в $3,582 млрд, з яких $3,075 млрд – за єврооблігаціями.

Згідно з розпорядженням уряду України, мораторій на виплати за гарантованими державою кредитами "Укравтодору" введені за кредитом 2006 року - з 30 березня 2016 року, за кредитом 2009 року - з 15 квітня 2016 року, за кредитом 2011 року - з 26 січня 2016 року.

Щодо взятого КБ "Южне" у 2011 році кредиту під держгарантії тимчасове призупинення платежів заплановано з 19 травня 2016 року.

Згідно з даними Мінфіну України, гарантований борг перед підконтрольними державі російськими банками на початок 2015 року складався з $500 млн боргу перед Газпромбанком, $474,9 млн – перед Сбербанком Росії і $146,9 млн перед VTB Capital. До кінця листопада борг перед Газпромбанком залишився на колишньому рівні, перед Сбербанком Росії зменшився до $367,43 млн, а перед VTB Capital був відсутній.

Джерело в уряді України пояснило агентству "Інтерфакс-Україна", що структура кредиту Газпромбанку на $500 млн, залученого "Нафтогазом" у 2013 році під держгарантії з можливістю пролонгації, така, що його реструктуризація недоцільна.

Крім того, в структурі держборгу України є ще $605,86 млн боргу Росії. Йдеться про міжурядову угоду 1997 року про взаєморозрахунки, пов'язані з розділом Чорноморського флоту (ЧФ) та перебуванням його на території України. Україна і Росія в першому кварталі 2015 року вперше з моменту укладення угоди відмовилися від проведення щорічного взаємозаліку на $97,75 млн платежу Києва за держборгом і платежу Москви за користування ЧФ бази в Криму.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Мінфін США оголосить нові санкції проти Росії через хіматаки в Сирії у понеділок

Мінфін США запровадив санкції стосовно семи російських бізнесменів, 14 компаній і 17 урядовців РФ

Мінфін має намір погасити заборгованість за субсидіями перед комунальними підприємствами протягом 2 місяців

Голландська HVG Law надасть "Нафтогазу" юридичний супровід процесу реструктуризації

Мінфін пропонує повністю продати Укргазбанк і ПриватБанк відповідно у 2020 і 2022 роках

Мінфін попереджає: Шахраї пропонують компенсацію за участь у "МММ"

Час випуску Україною євробондів пов'язаний з просуванням за програмою МВФ

У Львові у відділенні "Сбербанку" розбили вікна та обписали фасад червоною фарбою

Мінфін орієнтується на випуск у 2018 році до $2 млрд єврооблігацій

"Укртрансгаз" заявляє про початок повноцінної роботи філії "Оператор ГТС України"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА