Інтерфакс-Україна
14:38 15.01.2016

Поїздка двох чеських депутатів у Донецьк не погоджена з Києвом

2 хв читати
Поїздка двох чеських депутатів у Донецьк не погоджена з Києвом

Міністерство закордонних справ України заявляє, що візит двох депутатів-комуністів з Чехії, які прибули в Донецьк, не був погоджений з українською стороною і здійснений з порушенням норм українського законодавства.

"МЗС України висловляює рішучий протест у зв'язку з незаконним в'їздом на територію України і відвідуванням тимчасово окупованого Донецька громадян Чеської республіки, депутатів фракції Комуністичної партії Чехії і Моравії нижньої палати парламенту Чеської республіки Зденека Ондрачека і Станіслава Мацковіка. МЗС України звертає увагу, що ця поїздка не була погоджена з українською стороною і здійснена з порушенням норм українського законодавства, що регламентують порядок в'їзду до України. Щодо порушників будуть застосовані передбачені законом обмеження", - зазначено в коментарі МЗС, поширеному прес-службою в п'ятницю.

Українське зовнішньополітичне відомство закликає чеські урядові, парламентські та громадські кола публічно відмежуватися від таких провокацій, які Київ розцінює як вияв неповаги до державного суверенітету України і зневажання офіційної позиції Чехії та Європейського Союзу про засудження агресії РФ проти України.

Як повідомлялося, 14 січня два депутаит-комуністи з Чехії - Зденек Ондрачек (Zdeněk Ondráček) і Станіслав Мацковік (Stanislav Mackovik) - приїхали в контрольований незаконними збройними формуваннями Донецьк із території РФ.

Як стало відомо агентству "Інтерфакс-Україна", мета триденного відвідування території "ДНР" цими депутатами - ознайомлення з наслідками бойових дій, гуманітарною ситуацією, спілкування з мирними жителями.

З.Ондрачек є членом комісії з нагляду за чеською службою безпеки, він оголошений персоною нон-грата в Україні і йому заборонено в'їзд до України. 15 грудня 2015 року він уже намагався в'їхати в Україну, проте був зупинений в аеропорту "Бориспіль" і відправлений назад.

С.Мацковік є членом комітету парламенту з оборони.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Через російські обстріли одна людина загинула та одна постраждала на Херсонщині

Окупанти атакували обʼєкти енергетичної та сільськогосподарської інфраструктури на Полтавщині

США не мають жодного відношення до останнього нападу Ізраїлю на Іран, заявив Трамп

Окупанти обстрілювали Нікопольщину, виникла пожежа на приватному підприємстві, над областю збито крилату ракету і чотири БпЛА

Окупанти за добу втратили 1170 осіб та 90 од. автотехніки

Окупанти обстріляли 14 населених пунктів Запорізької області, четверо постраждалих - Федоров

15 червня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Кремінь про порушення мовного закону на концерті в Києві: це про національну гідність і відповідальність буде

Іранський режим двічі намагався вбити Трампа, заявляє Нетаньягу

У Берліні напали на українця через національність - поліція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА