Інтерфакс-Україна
16:35 15.01.2016

Мінінформполітики України розбирається в історії з поїздкою японських журналістів у Крим

2 хв читати
Мінінформполітики України розбирається в історії з поїздкою японських журналістів у Крим

Міністерство інформаційної політики України з'ясовує, чому японські журналісти поїхали в окупований Крим через Росію, хоча дозвіл їм було надано для в'їзду з України.

"Мінінформполітики готує офіційного листа в редакцію японського видання з проханням пояснити, чому група журналістів завітала в Крим через Москву", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі відомства.

У міністерстві пояснили, що редакції було видано дозвіл на в'їзд в АРК згідно зі спеціальним порядком та нормами чинного законодавства через територію України.

"Наразі відомство з'ясовує обставини того, чому було порушено законодавство", - сказали в Мінінформполітики.

При цьому у відомстві додали, що "вживуть всіх заходів, щоб захистити права журналістів".

Раніше прокуратура Автономної Республіки Крим при Генпрокуратурі України відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного в'їзду на територію анексованого Криму японських журналістів.

"За результатами проведеного моніторингу засобів масової інформації встановлено, що, незважаючи на заборону, в порушення міжнародних санкцій на тимчасово окуповану територію півострова Крим прибули журналісти японської телерадіомовної корпорації "NHK". Ці особи 12.01.2016 р. відвідали Національне виробничо-аграрне об'єднання "Масандра" в місті Ялті, де взяли участь у зйомках документального фільму "Росія сьогодні", - йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури АРК.

У прокуратурі нагадали, що закон про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України встановлює особливий правовий режим перетину кордонів тимчасово окупованої території Криму. Таким чином, журналісти японської телерадіомовної корпорації NHK незаконно потрапили на територію окупованого півострова.

Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї). Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 3 до 5 років. Матеріали кримінального провадження спрямовані в Генпрокуратуру для визначення підслідності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В країнах НАТО зростає розуміння, що запобігання вступу України до НАТО є не метою Путіна, а інструментом її досягнення – Єрмак

В ЄБА закликають до дискусії щодо проблемних питань бронювання від мобілізації

У Харкові і Запоріжжі зафіксовані влучання БПЛА по будівлі ТЦК і прилеглим територіям, є поранені – Сухопутні війська

Зеленський розраховує на виконання партнерами усіх домовленостей щодо захисту України

Окупанти знов вдарили по Харкову, постраждали 11 мирних мешканців

Данський фонд інвестує $5 млн в українську оборонну промисловість – Кабмін

Лідери БРІКС застерігають проти заходів, що підривають світову торгівлю

Наступний саміт БРІКС пройде в Індії

Мінрозвитку побудує житловий квартал для маріупольців у Білій Церкві

Окупанти атакують Запоріжжя дронами, поранені 10 жителів – обладміністрація

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА