Україна наполягатиме на постійному моніторингу ситуації в Криму міжнародними організаціями і ратує за розширення женевського формату

Міністерство закордонних справ України наполягатиме на організації постійного моніторингу ситуації в окупованому Росією Криму представництвами міжнародних організацій згідно з Женевською конвенцією, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
"Ми працювали з міжнародними організаціями, передусім з Радою Європи, і домоглися, незважаючи на опір російської сторони, направлення попередньої місії до Криму. З Турбйорном Ягландом (генсек РЄ – ІФ) ми домовилися, що це буде перший крок. Але я домагатимуся, щоб у Криму був конвенціональний механізм", - сказав П. Клімкін у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у середу.
Глава зовнішньополітичного відомства України зазначив, що Київ з початку року намагається надати нової динаміки питанню повернення Криму і в цьому напрямі робить певні кроки, зокрема, наполягатиме на розширенні Женевського формату.
"Ми бачили заяву Ягланда про порушення Росією конвенції з прав людини, ми бачили чіткі звіти міжнародних організацій з Криму. І ось на основі цього ми маємо будувати формат обговорення проблематики Криму: ми вважаємо, що це має бути формат "Женева+", оскільки не можна вилучати Туреччину як серйозного гравця і захисника прав кримськотатарського народу", - сказав П. Клімкін.
За словами міністра, візит спецпредставника генсека Ради Європи Жерара Штудмана (Gerard Studman) до окупованого Росією Криму є "першим кроком – коли одна людина, спецпредставник генсека РЄ, вперше їде до Криму, щоб подивитися на ситуацію".
"Але ми вважаємо, що це має бути ще і комісар Ради Європи з прав людини і це має бути постійний моніторинг. До цього ми маємо прийти і це важливо", - додав П. Клімкін.
Як повідомлялося, 20 січня на економічному форумі в Давосі глава Мінфіну України Наталія Яресько заявила, що Україна планує створити форум на кшталт женевського формату, до якого увійдуть РФ, Україна, Євросоюз і США, щоб почати діалог про повернення Криму.
"Ми не згодні, що Крим анексували. У цьому році ми маємо намір активізувати процес повернення Криму", - заявила Н.Яресько.