Інтерфакс-Україна
11:54 29.01.2016

Закріплення особливого статусу окремих регіонів Донецької та Луганської областей в Конституції України є неприйнятним

2 хв читати
Закріплення особливого статусу окремих регіонів Донецької та Луганської областей в Конституції України є неприйнятним

Внесення змін до Конституції України в частині надання особливого статусу деяким районам Донбасу, як того вимагає російське представництво в тристоронній контактній групі, є принципово неприйнятним, заявляє міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Вони зараз нескінченно гратимуть темою особливого статусу і як вона має бути закріплена. І проблема не в тому, що особливий статус має бути на три роки або більше, - вони хочуть записати деякі речі в Конституцію. А я вважаю це принципово неприйнятним з погляду логіки процесу", - сказав П.Клімкін в інтерв'ю газеті "День", опублікованому в п'ятницю.

"Безумовно, вони гратимуть цією темою. Їм же не цікавий Донбас, вони зацікавлені в розхитуванні ситуації в країні (Україні - ІФ). І вони надалі намагатимуться це робити", - додав глава українського зовнішньополітичного відомства.

На запитання про очікування від головування Німеччини в ОБСЄ, зокрема, чи зможе німецька сторона реалізувати формулу "57-1", що передбачає недопуск до врегулювання конфлікту причетної до агресії на Донбасі сторони, міністр зазначив, що "з точки зору консенсусу це буде складно, але ми готові розмовляти на цю тему, зокрема у рамках погодження деяких параметрів посилення майбутньої місії ОБСЄ".

"Насправді, прийняття формули "57-1" стане прецедентом, оскільки це сильно може змінити ОБСЄ. Нам це, звісно, буде на руку. Я добре ставлюся до здатності німців просувати ОБСЄ, але в цілому скептично дивлюся на ідею змінити принципи цієї міжнародної організації безпеки, які базуються на консенсусному ухваленні рішень", - зазначив П.Клімкін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міносвіти затвердило типову освітню програму для учнів із тимчасово окупованій території

Директор НАБУ: вітаємо контррозвідувальні заходи СБУ, але подібні дії не можуть бути підставою для знищення антикорупційної інституції

Глави МЗС України та Франції відвідали Харків та обговорили посилення ППО

Керівник САП: працівники СБУ, які проводять перевірку дотримання законодавства про держтаємницю, доступу до матеріалів справ не отримували

Прем’єрка України заявляє про необхідність нової програми з МВФ у разі затягування війни – Bloomberg

Мін’юст, Міноборони та Мінветеранів запустили соцпроєкт для підвищення правової обізнаності захисників та їхніх родин

Лідер "Батьківщини" Тимошенко назвала світлим днем в Раді обмеження незалежності НАБУ/САП

Керівник САП про прийнятий Радою законопроєкт: це кінець незалежної роботи двох антикорупційних інституцій

Директор НАБУ: просимо президента ветувати законопроєкт, який знищує незалежність антикорупційних органів

TI закликала Зеленського накласти вето на законопроєкт про обмеження незалежності НАБУ та САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА