Інтерфакс-Україна
15:37 29.01.2016

Луценко пояснив, чому не вбачає загрози в положенні про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу

2 хв читати
Луценко пояснив, чому не вбачає загрози в положенні про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу

Голова фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко не вбачає проблеми в питанні про особливий порядк місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, оскільки зміни до Конституції набудуть чинності тоді, коли він перестане діяти.

"У мене є відповідь на те, як зробити, щоб апендикс 18-го пункту (перехідних положень проекту змін до Конституції щодо децентралізації, де йдеться про закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу - ІФ) не загрожував унітарності держави. Змінена Конституція почне діяти через два роки, а закон про особливий порядок самоврядування на Донбасі саме через два роки припиняє діяти. Невже цього хтось не бачить, невже хтось не розуміє, що насправді ніякий особливий порядок жодного дня діяти не буде? Але запис про закон залишиться", - сказав він під час круглого столу в п'ятницю в Києві.

На його думку, нині є два варіанти: або написати хорошу проукраїнську Конституцію і побудувати "стіну" на нинішній лінії розмежування на Донбасі, або відновити територіальну цілісність України, а значить, врахувати особливість ситуації на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму.

При цьому Ю.Луценко не вбачає загрози в тому, що цим законом у майбутньому можуть скористатися. Він аргументував це тим, що до повноважень місцевого самоврядування не належить ані зовнішня політика, ані поліція, ані суди, і упевнений, що у разі надходження відповідного подання це підтвердить Конституційний Суд.

Керівник фракції "БПП" також вважає, що Верховна Рада може прийняти зміни до регламенту парламенту, якими передбачити, що будь-який закон про особливий порядок місцевого самоврядування може ухвалюватися лише конституційною більшістю (не менше ніж 300 голосів).

У свою чергу віце-спікер парламенту, представник партії "Самопоміч" Оксана Сироїд зазначила, що Конституція пишеться не для того, щоб її потім "трактувати або когось дурити". "У нас немає гарантій і не можна ризикувати державністю цієї нації. Навпаки, Конституція, якщо ми її змінюємо, має утверджувати цю державність, а ми фактично закладаємо міну уповільненої дії, яка цю державність може рознести. Я не знаю, рознесе вона її за місяць, за рік, п'ять чи двадцять років, але я нестиму за це відповідальність", - сказала вона.

О.Сироїд переконана, що саме тому Росія і наполягає на цьому пункті, оскільки зацікавлена в руйнуванні української державності зсередини.

Віце-спікер наголосила, що для збереження та реалізації ідеї децентралізації необхідно повернутися до розгляду цього законопроекту в його первинному вигляді, відмовитися від 18-го пункту перехідних положень, а децентралізацію доопрацювати так, щоб вона відповідала потребам держави і її громадян.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МВС створило спеціальний портал для координації осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Глава МВС: ключове в реформі правоохоронної системи – створення чіткої архітектури, без дублювання функцій

Азербайджан почав розслідування вбивства своїх громадян російськими силовиками

Начальник Київської МВА ініціював облаштування модульних укриттів у місті

У червні Харків пережив найбільшу кількість повітряних атак з початку повномасштабного вторгнення –мер

Зеленський підписав документи для ратифікації Угоди про створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України

Для українців стали доступні послуги цифрового нотаріату в 40 посольствах і консульствах України – Сибіга

Закон №4487-ІХ про скасування декретів 90-х про створення держоб'єднань у ПЕК підвищить прозорість управління у галузі – Рада

Уряд Швеції вивільняє майже 1,7 млрд крон для збільшення допомоги Україні та гуманітарних зусиль

Розвідка встановила причетних до ракетного удару по Сумах 3 червня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА