17:45 29.01.2016

"Блок Порошенка" пропонує ВР відновити у школах безкоштовне харчування

3 хв читати
"Блок Порошенка" пропонує ВР відновити у школах безкоштовне харчування

Низка народних депутатів України від фракції "Блок Петра Порошенка" зареєстрували в парламенті проект закону, який відновлює в шкільних навчальних закладах безкоштовне харчування всіх учнів 1-4-х класів і учнів 5-11-х класів з малозабезпечених сімей.

Як повідомляє в п'ятницю "Блок Петра Порошенка", відповідний проект закону № 3829 від 27 січня "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення безкоштовного харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів" було зареєстровано народними депутатами від однойменної фракції Олександром Співаковським, Іваном Мельничуком, Романом Мацолою, Андрієм Гордєєвим, Сергієм Хланем, Андрієм Шиньковичем.

"Це допоможе забезпечити дітей шкільного віку необхідним харчуванням, що створить умови для суттєвого зміцнення і збереження їх здоров'я і допоможе задовольнити потреби кожної дитини в якісному і безпечному харчуванні за місцем її навчання", - сказав О.Співаковський.

Він також зазначив, що безкоштовним харчуванням забезпечувалося раніше близько 1,5 млн дітей, зокрема в міській місцевості понад мільйон і в сільській місцевості - близько півмільйона дітей.

Загалом безкоштовним харчуванням було забезпечено 40,77% від загальної кількості учнів. Для приготування для них гарячих сніданків і обідів існував, відповідно до норми, штат працівників їдалень.

Крім того, враховуючи, що в сільській місцевості шкільні їдальні - це єдині місця для харчування, то в них харчувалися коштом батьків за доступними цінами і учні 5-11-х класів. Це давало змогу охоплювати харчуванням у сільській місцевості близько 90% усіх школярів.

"З ухваленням закону України від 24.12.2015 року № 911-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" права на забезпечення учнів безкоштовним гарячим харчуванням було значно обмежено. Було позбавлено можливості отримувати безкоштовне харчування більшість учнів 1-4-х класів (окрім дітей з малозабезпечених сімей) і учнів з малозабезпечених сімей, що навчаються в 5-11-х класах, що значно погіршило умови їхнього перебування в навчальних закладах. Таким чином, з 40% дітей, що харчувалися безкоштовно, таке право залишилося не більше, ніж у 15-20% (однозначно для сиріт і позбавлених батьківської опіки і дітей з особливими потребами) ", - зазначив парламентар.

"Що ж до малозабезпечених, то необхідно врахувати, що багато сімей в селі фактично перебувають за межею бідності, проте їм досить складно оформити документи для отримання допомоги з малозабезпеченості в разі, якщо в них є земельний пай. Загалом, кількість учнів, які харчуватимуться, зменшиться на 70-80%", - розповів О.Співаковський.

Він також додав, що нагальною ця проблема є для сільських шкіл, у яких шкільна їдальня - єдине місце, де можна організувати процес харчування.

"Перебування учнів у школі впродовж 7-8 годин, особливо тих, яких підвозять з інших населених пунктів, де заздалегідь призупинено роботу шкіл у результаті проведеної оптимізації, неможливе без гарячого харчування. Однозначно погіршиться здоров'я дітей", - зазначив депутат.

О.Співаковський заявляє, що позбавлення права на отримання безкоштовного харчування вищезазначених категорій учнів суперечить нормам ст. 22 Конституції України, згідно з якою, під час ухвалення нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу наявних прав і свобод.

"Саме тому, з метою повернення права на безкоштовне харчування для усіх учнів і був розроблений цей законопроект. Сподіваємося, що наша законодавча ініціатива знайде підтримку в більшості парламенту", - резюмував парламентар.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА