10:07 01.02.2016

Україна покаже США план участі українських військових у боротьбі проти ІДІЛ у Сирії

Україна покаже США план участі українських військових у боротьбі проти ІДІЛ у Сирії

Під час візиту міністра оборони США Ештона Картера до Києва цього тижня обговорюватиметься питання направлення українських військових до Сирії для боротьби з ІДІЛ, повідомляє сайт британської газети Independent.

"Україна розробила плани для потенційної військової участі у боротьбі з ІДІЛ у Сирії таким чином, що є можливість протистояння українських і російських військ на Близькому Сході. Документ із викладенням варіантів, складений Міністерством оборони України, стане предметом обговорення цього тижня під час візиту міністра оборони США Еша Картера, який перебуває у світовому турне з метою заручитися підтримкою для ведення війни проти екстремістської групи джихаду", - йдеться в статті "Плани України долучитися боротьби проти ІДІЛ означають можливе зіткнення з російськими військами".

У статті зазначено, що цей документ розроблено за розпорядженням президента України Петра Порошенка.

"Ми підготували цілу низку варіантів нашої підтримки боротьби проти ІДІЛ, зокрема в Сирії, що може включати військовий контингент. Це може призвести до потенційного зіткнення з російськими військами", - повідомило джерело видання в українському уряді.

Крім того, Independent вважає, що загартовані у боях на Донбасі військовослужбовці Збройних сил України не упустять такої можливості. Газета нагадує, що в Україні є чотири полки військ спеціального призначення, а також підрозділ Головного управління розвідки Міністерства оборони - загалом 7 тис. військовослужбовців. Також є висококваліфіковані повітряно-десантні війська, частина мобілізованої армії чисельністю 200 тис. людей, з яких 40 тис. на постійній основі б'ються з проросійськими силами на східному фронті країни.

"З погляду знання російської мови і тактики боротьби з російськими військами українці є світовими лідерами. Проте будь-яке розгортання військ у Сирії стане спірним питанням у Києві і потребуватиме парламентського голосування, оскільки деякі стверджують, що Україна має зосередитися на повстанцях, які становлять постійну загрозу на сході країни, попри військову безвихідь. Це може також виявитися спірним питанням і для Європи", - вважає Independent.

Як повідомлялося, 7 грудня 2015 року президент України Петро Порошенко за результатами зустрічі в Києві з віце-президентом США Джо Байденом повідомив про готовність України надавати підтримку антитерористичній коаліції в Сирії.

"Я підтвердив пану віце-президентові нашу готовність, готовність України надавати максимальну підтримку коаліційним силам у Сирії. Україна є та буде пліч-о-пліч з антитерористичною коаліцією", - сказав П.Порошенко на спільному брифінгу.

При цьому він зазначив, що Україна вже має відповідний досвід боротьби з тероризмом. "Терористична загроза Україні дуже знайома не з чиїхось переказів - ми знаємо, що таке боротися з тероризмом усередині країни, наші спецслужби захистили Україну від більш ніж 200 терористичних актів, які готували в Києві, Запоріжжі, Одесі, Харкові, Львові та інших містах України. Ключова позиція - нас не злякати терористичною загрозою", - сказав він.

Президент України також наголосив, що наміром створити міжнародну антитерористичну коаліцію в Сирії Росії не вдасться очиститися від підтримки тероризму в Україні. "Ми чітко заявили, що ті держави, які підтримують тероризм, не мають права брати участь у боротьбі з тероризмом. Не буває поганих терористів і прийнятних терористів - вони всі є терористами, і не можна під гаслами боротьби з тероризмом очиститися від порушень міжнародного права або отримати міжнародну індульгенцію. Це наша чітка позиція", - заявив П.Порошенко.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА