12:35 01.02.2016

Україна не має наміру відправляти підрозділи ЗСУ до Сирії чи Іраку

Україна не має наміру відправляти підрозділи ЗСУ до Сирії чи Іраку

У Міністерстві оборони України спростували повідомлення про начебто опрацювання планів щодо використання підрозділів Збройних сил України з метою ведення ними бойових дій у Сирії чи Іраку.

"Жодні можливості використання підрозділів Збройних сил України з метою ведення ними бойових дій у Сирії або Іраку не розглядаються. Подібних запитів до України не надходило", - йдеться в заяві українського оборонного відомства, оприлюдненій на офіційному сайті в понеділок.

У Міноборони заявили, що повідомлення, які з'явилися в ЗМІ в понеділок, про начебто можливу участь ЗСУ у боротьбі проти ІДІЛ у Сирії є "черговим прикладом дезінформації та гібридної війни, яка ведеться проти України".

Говорячи ж про співпрацю України з міжнародними партнерами у рамках боротьби з цією терористичною організацією, в міністерстві зазначили, що "йдеться про політичну підтримку у боротьбі з ІДІЛ, зокрема у рамках Ради безпеки ООН, а також обмін розвідувальною інформацією між відповідними структурами".

Як повідомлялося, сайт британської газети Independent оприлюднив статтю "Плани України долучитися боротьби проти ІДІЛ означають можливе зіткнення з російськими військами", в якій йшлося, що під час візиту міністра оборони США Ештона Картера до Києва цього тижня начебто обговорюватиметься питання направлення українських військових до Сирії для боротьби з ІДІЛ.

"Україна розробила плани для потенційної військової участі у боротьбі з ІДІЛ у Сирії таким чином, що є можливість протистояння українських і російських військ на Близькому Сході", - йдеться в статті. У ній зазначено, що цей документ розроблений за розпорядженням президента України Петра Порошенка.

"Ми підготували цілу низку варіантів нашої підтримки боротьби проти ІДІЛ, зокрема в Сирії, що може включати військовий контингент. Це може призвести до потенційного зіткнення з російськими військами", - повідомило джерело видання в українському уряді.

Раніше, 7 грудня 2015 року, президент України Петро Порошенко за результатами зустрічі в Києві з віце-президентом США Джо Байденом повідомив про готовність України надавати підтримку антитерористичній коаліції в Сирії.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА