10:06 10.02.2016

НБУ визнав неплатоспроможним банк "ТК Кредит" через непрозору структуру власності

2 хв читати
НБУ визнав неплатоспроможним банк "ТК Кредит" через непрозору структуру власності

Правління Національного банку України 9 лютого прийняло постанову №60 про віднесення ПАТ КБ "ТК Кредит" до категорії неплатоспроможних.

"Вперше банк виведено з ринку через непрозорість структури власності", - йдеться в повідомленні НБУ в середу.

Центробанк зазначає, що, починаючи з середини 2014 року, неодноразово звертав увагу банку на невідповідність структури його власності вимогам щодо її прозорості, проте фінустанова ігнорувала вимоги регулятора та не подавала запитуваних документів.

"Власники банку не вжили необхідних дій для приведення своєї структури власності у відповідність до вимог законодавства", - констатує Нацбанк.

Він уточнює, що кошти 98,9% вкладників будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у повному обсязі, і сума таких виплат становить лише близько 0,6 млн грн.

Згідно з даними на сайті центробанку, на середину грудня прямим найбільшим власником банку "ТК Кредит" був венчурний фонд "Нові технології" - 18,6389%, а кінцевими ключовими учасниками були Юрій Уманець, Віллем Мартінус де Бір та Ельмар Ібанец - по 24,8178%. Водночас ЗМІ пов'язували банк і фонд "Нові технології" з регіоналом Юрієм Іванющенком.

НБУ нагадує, що до кінця 2015 року всі українські банки мали надати регулятору інформацію на підтвердження прозорості структури власності. Нацбанк попереджав, що банки, які не нададуть інформації, буде виведено з ринку. НБУ планує завершити процес забезпечення прозорості структури власності українських банків до кінця I кварталу 2016 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА