Інтерфакс-Україна
15:59 12.02.2016

У Харкові ініціюють створення групи, що вимагатиме від українських переговірників звітності та прозорості переговорів про звільнення полонених

2 хв читати
У Харкові ініціюють створення групи, що вимагатиме від українських переговірників звітності та прозорості переговорів про звільнення полонених

Друзі і товариші по службі харків'янина Олексія Кириченка, який брав участь в АТО і потрапив у полон "ДНР" наприкінці серпня 2014 року, ініціюють створення групи, що лобіюватиме інтереси українських військовополонених та їх звільнення.

"Ми замахнулися на те, щоб зламати радянську систему: нуль звітності, максимум секретності. Вони (учасники переговорів зі звільнення полонених - ІФ) звітують лише перед своїм начальством", - прокоментував ініціативу товариш О. Кириченка, старший лейтенант ЗС України Олександр Фоминцев на прес-конференції в п'ятницю в Харкові.

"Я не кажу, що немає проблеми з тієї сторони, з боку "ЛНР-ДНР". Є проблема з тієї сторони, але оскільки не можемо впливати на ту сторону, ми будемо говорити про проблеми, які виникають з української сторони", - додав інший учасник прес-конференції солдатів (батальйон "Київська Русь") Дмитро Максименко.

За їхніми словами, переговори щодо звільнення полонених відбуваються абсолютно непрозоро, незрозумілі критерії, за якими формуються списки на обмін, друзі та близькі полонених постійно стикаються з інформаційним вакуумом з боку державних структур.

"Людина сидить 18 місяців. Виникає питання, чому вона так довго сидить? За цей час відбулося близько 16 обмінів полонених. І кожен раз говорять, що О. Кириченко в списках, він давно сидить, він у пріоритеті і ти чекаєш, що його випустять. І кожен раз відбувається такий "облом", - сказав Д. Максименко.

Капелан Ігор Петренко, якого утримували з О. Кириченком в одній камері в "Хатинці" (колишній будівлі Управління СБУ в Донецьку), додав, що полонених утримують у дуже важких умовах: буває, що у них немає навіть зубної щітки, їх використовують на таких небезпечних роботах як розбір завалів у Донецькому аеропорту, на них постійно чиниться психологічний тиск. З 18-ти місяців в полоні 3 місяці О. Кириченко провів в одиночній камері.

Ініціатори створення групи мають намір залучити до участі в ній представників різних громадських організацій (учасників АТО, волонтерів, психологів тощо).

"Ми хочемо, щоб ми могли брати участь у переговорах і вимагати їхньої прозорості від офіційних представників (України - ІФ), матері повинні знати, що відбувається з їхніми синами" - сказав Д. Максименко.

О. Кириченко служив розвідником при штабі АТО. Воював на Савур-Могилі. Після поразки виходив з оточення в Волновасі, але потрапив у полон неподалік від Старобешевого.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві у зв'язку з нічними обстрілами перекрито низку вулиць

Уже 17 людей постраждали в Одесі через атаку РФ і одна загинула, тривають пошуки ще однієї людини - Кіпер

Кличко показав ще один будинок в Солом'янському районі, що постраждав через ворожу атаку

Було пряме влучання балістики по 9-поверхівці у Києві, серед постраждалих троє дітей – Клименко

Ворог застосував 175 дронів та понад 15 крилатих ракет по Києву

У Польщі піднімали в повітря винищувачі через ракетний обстріл України

На Полтавщині пошкоджено ЛЕП

У Києві вже 55 постраждалих і їхня кількість збільшується, понад 40 госпіталізували щодо жертв немає точних даних – Кличко

Під російським обстрілом опинилися житлові будинки, заклади освіти та об’єкти критичної інфраструктури – Лубінець

У результаті атаки РФ по Україні 70 постраждалих, з них 44 поранених і 14 загиблих тільки в Києві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА