Інтерфакс-Україна
13:46 23.02.2016

І.Геращенко закликала глав МЗС ФРН та Франції на зустрічі 3 березня в Парижі обговорити теми звільнення заручників і доступу на Донбас гуманітарних організацій

3 хв читати
І.Геращенко закликала глав МЗС ФРН та Франції на зустрічі 3 березня в Парижі обговорити теми звільнення заручників і доступу на Донбас гуманітарних організацій

Представник гуманітарної підгрупи в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко повідомила, що під час зустрічі з главою МЗС Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром і міністром закордонних справ і міжнародного розвитку Франції Жан-Марком Еро було порушено питання стану виконання мінських угод.

"Мала можливість донести свою позицію, що фундаментом для реалізації політичного блоку мінських угод може бути врегулювання ситуації з безпекою і вирішення гуманітарних питань, зокрема звільнення заручників. Неприпустимо, що через рік після підписання угод у заручниках залишаються 133 українці. Вважаю, що гуманітарні питання, зокрема звільнення усіх заручників, зокрема тих, яких тримають у в'язницях РФ, допуск гуманітарних місій на окуповану територію, зокрема МКЧХ - має стати однією з ключових тем наступної зустрічі в нормандському форматі в Парижі. На моє глибоке переконання, цій проблематиці прав людини приділяється недостатньо уваги", - написала вона на своїй сторінці у Фейсбук у вівторок удень.

Парламентар висловила вдячність європейським дипломатам за їхню солідарну позицію в питанні санкцій проти РФ і за значну гуманітарну допомогу потерпілим від війни на Донбасі. "Розповіла деталі останньої операції із звільнення заручників, що відбулася, зокрема й завдяки роботі гуманітарної підгрупи. Використовуємо кожен шанс донести правду про ситуацію на Донбасі нашим європейським партнерам", - написала І.Геращенко.

Вона поінформувала, що під час зустрічі з главами МЗС ФРН і Франції з українські парламентарі та спікер Володимир Гройсман також обговорювали політичну кризу в Україні, діалог між урядом і парламентом.

"Висловила позицію, що від уряду суспільство і Верховна Рада чекають більшої оперативності і функціональності, а головне, відповідальності в питаннях реалізації реформ. Власне, відповідальності часто бракує і парламенту. Але ми точно готові працювати над реформами - і назад дороги немає, незалежно від прізвищ прем'єра і міністрів або депутатів", - написала народний депутат.

У свою чергу, лідер парламентської фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, коментуючи підсумки зустрічі глав парламентських фракцій і депутатів з главою Ф.-В.Штайнмаєром, сказала, що донесла позицію фракції про те, що вибори на Донбасі мають відбутися лише після встановлення миру в регіоні.

"Зміни до Конституції - це політичне питання, яке не може бути порушене і врегульоване до повного обговорення всього пакета з безпеки, який встановить мир на сході України і поверне окуповані території під контроль України. Але сьогодні є політичні рішення і парламенту, і президента, і уряду про те, що в країні повинна відбутися децентралізація - надання більшої самостійності місцевим громадам. Але ми переконані, що така самостійність має бути надана усім регіонам України, і вона не повинна мати нічого спільного з федералізацією", - розповіла Ю.Тимошенко журналістам у вівторок після зустрічі.

Вона наголосила, що вважає за необхідне не акцентувати увагу на особливому статусі окремого регіону. "Потрібно всім місцевим громадам надати більше повноважень. Такі зміни в Конституції обов'язково мають бути, але лише після встановлення в Україні миру", - сказала лідер фракції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Екскомбата Лапіна передали на поруки ветерану Масі Найєму до 14 вересня

У "Резерв+" скоро будуть доступні два нових види відстрочок – Черногоренко

Чекаємо від Міненерго системної роботи з ВДЕ та посередництва з іншими органами

Суд відсторонив від посади на два місяці і запровадив нічний домашній арешт керівнику Департаменту транспортної інфраструктури КМДА

Мерц про постачання Україні додаткових систем Patriot: Це питання не годин, а днів і тижнів

Правоохоронці затримали посадовицю КМДА та директора комунального столичного ринку за хабарництво

Міністр економіки, довкілля та сільського господарства шукатиме максимальної синергії в об’єднаному міністерстві

Внаслідок скидання вибухівки з дрона постраждав 36-річний мешканець Херсона - ОВА

Позиція ГАР МОУ щодо призначення Шмигаля: Підтримаємо, якщо новий міністр готовий до ефективної перебудови інституції

Держетнополітики затверджено перелік релігійних організацій, які входять до структури або пов’язані з УПЦ (МП)

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА