Інтерфакс-Україна
20:31 23.02.2016

Генсек НАТО пояснив збільшення оборонних витрат Альянсу діями Росії проти України

2 хв читати
Генсек НАТО пояснив збільшення оборонних витрат Альянсу діями Росії проти України

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг назвав збільшення американського вкладу в оборону Європи, нарощування військових витрат НАТО та військове посилення східного флангу альянсу наслідком дій Росії стосовно України.

"На приєднання Росією Криму та дестабілізацію України США відповіли ініціативою в мільярди доларів на підтримку безпеки Європи", - зазначив він, виступаючи у вівторок у міжнародному комітеті Європарламенту.

Генсек нагадав, що на початку лютого міністр оборони США Ештон Картер попросив Конгрес збільшити суму фінансування у 2017 році вчетверо, до $3,4 млрд.

"Це означатиме більше збройних сил, більше військової підготовки і навчань, більше попереднього розміщення озброєнь та інфраструктури в Європі", - зазначив він.

Генсек Альянсу назвав фінансові зобов'язання Америки "солідною базою для рішень НАТО щодо посилення передової присутності в східних країнах альянсу".

"Ця присутність стане регулярною, багатонаціональною та підкріплюватиметься масштабними навчаннями", - наголосив він.

Генсек НАТО нагадав також, що в 2014 році лідери країн альянсу домовилися зупинити скорочення військових бюджетів і зобов'язалися до наступного десятиліття збільшити оборонні витрати щонайменше до 2% ВВП. "Через рік (після цих рішень) картина була змішаною, але надихаючою", - зазначив він.

У 2015 році скорочення оборонних бюджетів в усіх країнах НАТО були близькі до нуля, п'ять країн витратили на військові потреби два і більше відсотки ВВП, 16 країн збільшили свої військові витрати в реальному виразі.

"Це багатообіцяючі перші кроки, але попереду у нас ще довгий шлях", - підсумував Є.Столтенберг.

Він зізнався, що, будучи міністром фінансів Норвегії, першим добився скорочення її оборонного бюджету. "Але це було невдовзі після закінчення холодної війни", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

З Польщі до Києва їде 400 генераторів різних типів - посол

Громадянка України затримана в Берліні на підозрою в шпигунстві на користь РФ

Голова МЗС Данії Расмуссен: Відмова Трампа від застосування військової сили в Гренландії позитивна, але проблема не зникла

Туреччина, Індонезія, Єгипет, Саудівська Аравія, Пакистан, Йорданія, Катар і ОАЕ заявили про рішення вступити до Ради миру Трампа

Збитки від застрахованих катастроф у 2025 р. склали $129 млрд, з яких 78% припадає на США

В Офісі президента немає опалення і просять не використовувати електрообігрівачі – радниця керівника

Загибель Брехта на об’єкті, де він керував ремонтами, свідчить про нього як про справжнього лідера – НР "Укренерго"

СБУ та ОГП викрили першого заступника голови однієї з райдержадміністрацій Києва на "ухилянтських схемах"

Близько 30% опитаних виробників зброї вже зареєструвалися в службі експортного контролю - Українська рада зброярів

Підприємства Порошенка за минулий рік встановили 100 МВт балансуючої потужності, заявив політик

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА