Інтерфакс-Україна
11:36 01.03.2016

Порошенко підписав закон про вдосконалення захисту профдіяльності журналістів

2 хв читати
Порошенко підписав закон про вдосконалення захисту профдіяльності журналістів

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)", що усуває недоліки законодавчого регулювання питань, пов'язаних із чинним правовим механізмом забезпечення захисту професійної діяльності журналістів.

Як повідомляється на офіційному сайті глави держави у вівторок, закон удосконалить законодавчу базу і спрямований на захист визначених Конституцією України демократичних принципів суспільного життя.

"Законом передбачена відповідальність за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими журналіст користується у зв'язку зі своєю професійною діяльністю. Також деталізуються положення Кримінального кодексу України, згідно з якими передбачена відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналіста", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, відповідний законопроект Верховна Рада схвалила 240 голосами 4 лютого поточного року.

Раніше діяла редакція ст.171 КК, що передбачала відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арештом до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років за "умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів". Відтепер така ж відповідальність передбачена за "незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістами матеріалів і технічних засобів, якими вони користуються у зв'язку зі своєю професійною діяльністю, незаконну відмову в доступі журналіста до інформації, незаконну заборону висвітлення окремих тем, свідчень окремих осіб, критики суб'єкта владних повноважень ", а також будь-яке інше перешкоджання професійній діяльності журналіста.

Зміни до Кримінального кодексу України також передбачають, що вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов'язків або переслідування журналіста у зв'язку з його професійною діяльністю, караються штрафом до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арештом до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 4 років.

За ті самі дії, вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, передбачено покарання у вигляді штрафу 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, обмеженням волі до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Белгород-Днестровский порт до конца 2025 г. наладит транзит грузов из Азии в Европу через румынский Галац

Зеленський: Щодо санкцій продовжуємо працювати на різних рівнях зі США, переконуємо, що саме це потрібно

Білгород-Дністровський порт до кінця 2025 р. налагодить транзит вантажів з Азії в Європу через румунський Галац

НАТО створить на півночі Норвегії центр управління повітряними операціями альянсу

Україна отримала три автотрансформатори від Японії, Швеції та ПРООН

ПРООН передала "Укренерго" 3 високовольтні автотрансформатори за кошти урядів Японії та Швеції

Україна має намір призначити посла в Алжирі найближчим часом - Сибіга

Відмова НАТО від обіцянки щодо членства України стане ударом по репутації Альянсу – Науседа

Зеленський обговорив з прем’єром Норвегії двосторонню співпрацю і фінансування виробництва дронів

Рубіо: США не припинили постачання зброї Україні, рішення щодо нових пакетів немає – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА