Інтерфакс-Україна
17:13 01.03.2016

Кабмін затвердив правила етики держслужбовців

2 хв читати
Кабмін затвердив правила етики держслужбовців

Кабінет Міністрів України затвердив "Правила етичної поведінки державних службовців", які, як зазначено в їхніх загальних положеннях, регулюють моральні засади діяльності держслужбовців та полягають у дотриманні принципів етики держслужби.

Правила затверджені постановою Кабінету Міністрів №65 від 11 лютого 2016 року.

Як зазначено в документі, "під час прийняття на державну службу особа ознайомлюється з цими правилами та зобов'язана їх дотримуватися у своїй подальшій службовій діяльності", а за порушення цих правил несе "дисциплінарну відповідальність відповідно до закону".

Принципи етики держслужби, згідно з документом, ґрунтуються на положеннях Конституції України, законодавства про державну службу та запобігання корупції. Цими принципами є служіння державі та суспільству; гідна поведінка; доброчесність; лояльність; політична нейтральність; прозорість та підзвітність; сумлінність.

Зокрема, лояльність передбачає "добросовісність щодо виконання рішень Верховної Ради, президента України, Кабінету Міністрів та державного органу, в якому працює державний службовець, незалежно від своїх власних переконань і політичних поглядів; утримання від будь-яких проявів публічної критики діяльності державних органів, їх посадових осіб; коректне ставлення до керівників і співробітників державного органу".

Політична нейтральність, відповідно до документа, передбачає "недопущення впливу політичних інтересів на дії та рішення державного службовця; відмову від публічної демонстрації політичних поглядів і симпатій; дотримання вимог стосовно обмежень щодо політичної діяльності, встановлених законом стосовно окремих категорій держслужбовців; уникнення використання символіки політичних партій під час виконання держслужбовцем своїх обов'язків; забезпечення прозорості у відносинах з особами, що виконують політичні функції".

Прозорість і підзвітність для держслужбовців першої та другої категорії передбачає "ведення обліку телефонних розмов та особистих зустрічей з представниками політичних партій, народними депутатами України, суб’єктами господарювання або їх уповноваженими особами, а також надання інформації про такі розмови та зустрічі у порядку, встановленому законодавством про доступ до публічної інформації".

Доброчесність, зокрема, передбачає неприпустимість використання держмайна в особистих цілях, недопущення конфліктів між публічними та особистими інтересами, нерозголошення інформації, що стала відома у зв'язку з виконанням держслужбовцем своїх обов'язків, і недопущення надання будь-яких переваг до окремих фізичних та юридичних осіб, партій, громадських і релігійних організацій.

Як повідомлялося, на початку лютого прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Кабмін ухвалює рішення про впровадження кодексу етичної поведінки держслужбовця і вносить кодекс доброчесності політичного діяча до Верховної Ради, що "передбачає обов'язковість фіксації всіх зустрічей і переговорів політичних діячів і керівників органів державної влади в Україні". За словами прем'єра, це робиться для того, щоб "побороти телефонне право та будь-які спроби тіньових домовленостей за кулісами прозорої української політики".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський лідерам країн-членів JEF: коли ми доб’ємося припинення вогню, нам потрібен буде моніторинг

Робота Коаліції охочих допоможе посилити всю наявну архітектуру безпеки Європи – Зеленський лідерам країн-членів JEF

Коментувати ефіри "Євробачення-2025" в Україні будуть телеведучий Мірошниченко, громадський діяч Педан, комік Куран і співачка alyona alyona

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА