Порошенко ветував закон, що змінює механізм формування показників державного оборонного замовлення

Президент України Петро Порошенко повернув у Верховну Раду з пропозиціями законопроект №2090а, який вносить зміни до закону "Про державне оборонне замовлення", щодо формування і виконання державного оборонного замовлення.
Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, документ направлено на підпис президенту 3 лютого, а 2 березня – повернуто із пропозиціями глави держави і передано на розгляд керівництва парламенту. 4 березня – направлено на розгляд комітету з питань національної безпеки і оборони.
На сайті Верховної Ради також опубліковано пропозиції П.Порошенка до цього закону, в яких, зокрема, зазначено, що визначення понять "поза оборонного замовлення", "у виняткових випадках", "в разі крайньої необхідності" не мають юридичної визначеності і можуть бути суб'єктивно трактовані під час практичної реалізації".
Президент пропонує закріпити в законі, що при плануванні оборонного замовлення державні замовники виходять з того, що "закупівля озброєння та військової техніки, військової зброї і боєприпасів до нього, а також їх модернізація з проведенням ремонту здійснюються виключно за оборонним замовленням".
П.Порошенко також запропонував ввести норму, згідно з якою "в умовах особливого періоду, введення надзвичайного стану та в період проведення антитерористичної операції компенсаційні (офсетні) договори можуть за рішенням Кабінету Міністрів не укладатися".
Низку норм із ухваленого парламентом закону глава держави пропонуємо виключити.
Як повідомлялося, 26 січня Верховна Рада внесла зміни до закону "Про державне оборонне замовлення", щодо формування і виконання державного оборонного замовлення.
Документ вдосконалить механізм формування основних показників державного оборонного замовлення, а саме введення системи формування проекту основних показників державного оборонного замовлення на трирічний період, затвердження Кабінетом Міністрів проекту основних показників державного оборонного замовлення протягом місяця з дня набуття чинності закону "Про державний бюджет України" на відповідний рік.
Закон також застосовує норму, що закупівля озброєнь і військової техніки, військової зброї та боєприпасів до неї, а також модернізація і ремонт мають здійснюватися виключно на оборонне замовлення.
Згідно з внесеними поправками, під час планування оборонного замовлення державні замовники виходять з того, що купівля (поставка продукції, робіт і послуг оборонного призначення) здійснюється виключно на оборонне замовлення.