Необхідності зміни програми МВФ наразі немає – Яресько
Правильна робота уряду та Нацбанку України (НБУ) в останні 15 місяців створила достатній запас міцності і стабільності, щоб через політичну кризу не треба було змінювати програму розширеного фінансування EFF, відкриту Міжнародним валютним фондом для України у 2015 році на чотири роки, вважає міністр фінансів Наталія Яресько.
"Меморандум (з МВФ – ІФ) може змінюватися, а для зміни програми я не бачу причин", – сказала глава Мінфіну в кулуарах інвестиційної конференції "Драгон Капітал" у Києві в четвер.
Н.Яресько наголосила, що ситуація різниться від другої половини 2014-го - початку 2015 року, коли треба було перейти від програми stand by до програми EFF. За її словами, тоді в Україні справді була страшна фінансова і економічна ситуація, і війна.
"Такої ситуації у нас (зараз - ІФ) немає. Фінансова ситуація в країні – ми не в прірві,оскільки уряд і НБУ правильно працювали останні 15 місяців. Є резерви, є валютні рахунки в уряду", – пояснила міністр.
"Тиждень-два (затримки - ІФ) ні на що не впливає", – додала Н.Яресько.
Глава Мінфіну зазначила, що деяке погіршення динаміки економіки на початку цього року і прогнози її зростання загалом на цей рік суттєво не впливає на ситуацію. "Бюджет виконується", – сказала, зокрема, міністр.
За її словами, наразі триває робота над оновленим меморандумом економічної та фінансової політики, який у рамках перегляду програми EFF передує отриманню чергового транша.
Водночас Н.Яресько зазначила, що Україні важливо якомога швидше відновити дію програми з МВФ – "з різних причин, не з математичних". Серед таких причин глава Мінфіну назвала подальше відновлення міжнародних резервів України, оскільки це створює впевненість у національній валюті, у вітчизняній банківській системі та серед інвесторів.
За її словами, чинна програма з МВФ – це також показник того, тривають реформи чи ні.
Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF для України загальним обсягом 12,348 млрд SDR (близько $17 млрд) спочатку передбачала проведення щоквартального огляду програми, виділення Києву в 2015 році чотирьох траншів, у 2016 році - ще чотирьох. Однак на сьогодні країна отримала лише перший транш коштів на $5 млрд і другий - на $1,7 млрд.
Офіційний представник МВФ Джеррі Райс 3 березня заявив, що Фонд очікує прояснення ситуації навколо уряду України і стійкості парламентської коаліції для завершення другого перегляду програми EFF і виділення третього транша.