Інтерфакс-Україна
14:40 16.03.2016

НБУ затвердив концепцію спрощеного злиття банків

2 хв читати
НБУ затвердив концепцію спрощеного злиття банків

Правління Національного банку України (НБУ) 15 березня 2016 року затвердило концепцію спрощеного приєднання банків, повідомив заступник директора департаменту реєстраційних питань ліцензування центробанку Олександр Бевз.

"Концепція затверджена, але процедура запрацює лише після того, як її затвердить парламент... Ми розраховуємо, що закон буде внесений до парламенту протягом квітня", - сказав він під час "круглого столу" в Києві в середу.

За словами О. Бевза, згідно з цією концепцією передбачається, що процедура приєднання банків може бути проведена за три-чотири місяці.

"Ми очікуємо, що банки, згідно з концепцією, зможуть звертатися до НБУ вже на початку літа", - додав він.

О. Бевз також повідомив, що НБУ розглядає можливість трансформації банку у фінансову компанію, якщо він не виконує нормативи щодо капіталу і не прийняв рішення про злиття з іншим банком.

"Національний банк України розглядає можливість добровільного позбавлення банку ліцензії з можливістю продовжити діяльність у фінансовій сфері як фінансової компанії без ліквідацію його як юридичної особи", - сказав він.

За його словами, якщо раніше планувалося, що спрощеною процедурою злиття зможуть скористатися лише банки, які потребують докапіталізації, то у затвердженій правлінням регулятора концепції передбачається, що спрощеною процедурою злиття зможуть скористатися і великі банки, які хочуть об'єднатися з невеликими банками. При цьому основною вимогою до банків, що мають намір об'єднатися, є прозора структура власності.

О. Бевз також повідомив, що після консультації з ринком щодо проведення ринкової оцінки вартості акцій банків, що мають намір об'єднатися за спрощеною процедурою, було прийнято компромісне рішення – ринкова оцінка акцій може і не проводитися, якщо сторони самостійно домовляться про умови приєднання.

Щодо формування статутного капіталу об'єднаного банку О. Бевз повідомив, що він формуватиметься виключно шляхом додавання номінальної вартості акцій двох банків. Для того, щоб максимально спростити процес переходу акцій одного банку іншому окремі банки мають провести деномінацію, додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Троє людей постраждали через удари по Херсону – ОВА

У Чорнобильській зоні відчуження не реалізовано всі необхідні заходи пожежної безпеки через відсутність фінансування — ДАЗВ

Кількість постраждалих у Марганці зросла до 49 людей, четверо – у важкому стані

Україна готова до переговорів, але не до капітуляції та визнання окупації Криму – Свириденко про зустріч у Лондоні

Генсек НАТО відвідає США 24-25 квітня

Зеленський про російські удари: якщо таку форму терору застосовують росіяни, то інші терористи теж можуть перейняти її

У харківській лікарні помер поранений під час масованої атаки напередодні - Синєгубов

Завод з виробництва дронів в Татарстані було атаковано, "місцями вдало" – ЦПД

В Україні в найближчі дві доби - прохолодна погода з дощами, місцями грози

У Львівській області через пожежу сухостою згоріли 11 дачних будинків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА