Інтерфакс-Україна
16:43 16.03.2016

Громадські організації заявляють про корупцію навколо бюджетних коштів, передбачених для потреб шкіл в Україні

2 хв читати
Громадські організації заявляють про корупцію навколо бюджетних коштів, передбачених для потреб шкіл в Україні

Громадські організації заявляють про корупційні схеми в Міністерстві освіти і науки, пов'язані з бюджетними коштами на школи.

"Кабмін України виділив Міністерству освіти і науки 200 млн грн для закупівлі шкільного обладнання. Кошти переведено Міністерству освіти і науки, а оскільки у нас курс на децентралізацію, то ці кошти будуть спрямовані на обласні управління освіти, а далі на місцях нібито управління освіти орієнтуються, що треба придбати", - повідомив лідер ОО "Інформаційний майдан" Павло Білоножко на прес-конференції у вівторок в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Водночас, за його словами, в Міносвіти видається наказ, згідно з яким "фактично тільки один виконавець, один виробник, одна фірма може поставляти це обладнання". "Цією фірмою є ТОВ "Енглер"", - сказав П.Білоножко. Він зазначив, що багатьох школах обладнання не оновлюється ще з радянських часів, тому незрозуміло, куди зникають виділені державою кошти.

"Ми не віримо, що таку схему розроблену і здійснюється спроби її утілити в життя без відома Яценюка (прем'єр-міністра Арсенія Яценюка - іФ) і міністра Квіта (міністра освіти Сергія Квіта - ІФ). Тому ми чітко розуміємо: якщо ці люди відповідають за ці кошти, то вони є прізвищами цієї проблеми", - наголосив він, додавши, що ця проблема є "лише вершиною айсберга" корупції у сфері освіти.

У зв'язку з цим П.Білоножко закликав правоохоронні органи відповідним чином відреагувати. "Ми вимагаємо, щоб правоохоронні органи сьогодні розібралися з корупційними схемами. Ми ініціюватимемо відкриття кримінальних справ і домагатимемося покарання винних", - сказав він.

У свою чергу лідер всеукраїнського молодіжного громадського об'єднання підтримки вітчизняних виробників "Альтернатива" Олексій Артемчук додав, що в організацію надходять звернення від вітчизняних виробників, які не розуміють, як брати участь у відповідних тендерах.

"Якщо ми робитимемо такі умови, за яких вітчизняному виробникові немає місця на внутрішньому ринку, то у нас немає майбутнього. Тобто нас перетворять на сировинний придаток", - сказав він. За переконанням О.Артемчука, на ці проблеми треба відреагувати, дати можливість у регіонах місцевим виробникам брати участь у контрактах у сфері освіти.

Присутній на прес-конференції заступник міністра освіти Павло Хобзей зазначив, що немає підстав звинувачувати керівництво міністерства в корупції, навпаки - керівництво Міносвіти намагається ліквідувати всі корупційні схеми. "Ми відкликали цей наказ (щодо фірми-виробника шкільного обладнання - ІФ) і завтра буде новий наказ на обговоренні, він місяць висітиме на громадському обговоренні, прошу подавати зауваження, і через місяць його ухвалять", - сказав заступник міністра, додавши, що керівництво міністерства виступає за те, щоб притягнути до співпраці вітчизняних виробників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог просунувся поблизу села Лозова а також неподалік Степногірська та в ньому самому - DeepState

Ворог вразив ударними БпЛА інфраструктуру Кривого Рогу, масштабні відключення електрики та опалення

Кривий Ріг перебуває під масованою атакою ворожих БпЛА на інфраструктуру

Бригадний генерал Усов увійшов до складу комісії конкурсу молодих правників

НАБУ й САП викрили керівника депутатської фракції ВР на спробі підкупу народних депутатів

Зеленський обговорив з Гремом і Блюменталем просування санкційного законопроєкту

НАБУ й САП викрили керівника депутатської фракції ВР на спробі підкупу народних депутатів

Сили оборони відбили з початку доби 130 ворожих атак - Генштаб

Ставка ухвалила рішення підвищити ефективність "Лінії дронів" – Умєров

Законопроєкт, який забороняє використання державних коштів для вторгнення в державу НАТО, внесли на розгляд Конгресу США - Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА