Багато справ щодо злочинів "режиму Януковича" можуть закінчитися рішеннями ЄСПЛ не на користь України через неякісне досудове слідство - адвокат
Прокуратура неякісно формулює обвинувачення в судах у резонансних справах щодо злочинів, вчинених за часів президентства Віктора Януковича (2010-2014 рр.), даючи таким чином можливість обвинуваченим добитися виправдувальних вироків, заявив адвокат, голова громадського об'єднання "Правова держава" Ростислав Кравець.
"Через неякісне досудове слідство багато резонансних справ закінчаться або виправдувальним вироком, або рішенням Європейського суду з прав людини не на користь України", - сказав Р.Кравець на прес-конференції в понеділок.
За його словами, прокуратура неякісно прописує обвинувачення, а Вища рада юстиції (ВРЮ) покриває такі недобросовісні дії, що в результаті призводить до дискредитації української судової системи та країни в цілому.
Його підтримали й інші колеги-адвокати. Так, представник потерпілих у справі стосовно екс-голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова адвокат Ігор Іванов зазначив, що справи стосовно О.Попова та працівників спецпідрозділу міліції "Беркут" не об'єднано в одну справу, а обвинувачення прописане як "рівняння з кількома невідомими".