14:29 29.03.2016

В Україні буде створено Національну електронну бібліотеку – стратегія

2 хв читати
В Україні буде створено Національну електронну бібліотеку – стратегія

Стратегія розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року, реалізація якої надасть можливість провести 100% комп'ютеризацію бібліотек, передбачає, серед іншого, забезпечення їх вільного доступу до мережі Інтернет, а також створення Національної електронної бібліотеки України.

Стратегія затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів № 219-р від 23 березня 2016 року, текст якої оприлюднено на сайті уряду.

У документі зазначено, що наразі доступ до Інтернету мають лише 3,3 тис. публічних бібліотек країни (21% загальної кількості публічних бібліотек – 15,987 тис.). При цьому кількість комп'ютеризованих робочих місць у публічних бібліотеках становить 16 тис. (в середньому один комп'ютер на одну бібліотеку). Сьогодні кожен третій житель України (понад 13,7 млн) користується публічними бібліотеками.

Водночас вся бібліотечна мережа України налічує близько 40 тис. бібліотек державної і комунальної власності, відомчого підпорядкування, в яких працюють понад 36 тис. осіб. Це публічні, технічні, сільськогосподарські, медичні, академічні, освітні бібліотеки, бібліотеки вищих навчальних закладів і бібліотеки для сліпих.

Стратегія розвитку передбачає створення "мобільних бібліотек", формування бази даних єдиного Держреєстру національного культурного надбання "Книжкові пам'ятки України", а також бібліотечної сфери інтеграцію країни у світове співтовариство. Крім того, впровадження стратегії введе нові інформаційно-бібліотечні послуги, підніме імідж бібліотек загалом.

Крім того, стратегія передбачає вдосконалення нормативно-правової бази, що стосується діяльності бібліотек, забезпечення професійного розвитку їх персоналу, оновлення системи бібліотечно-інформаційної освіти, модернізацію матеріально-технічної бази та інформаційно-технологічної інфраструктури бібліотек.

Згідно зі стратегією, фінансування, матеріально-технічне та трудове забезпечення її реалізації здійснюватимуться за рахунок і в межах коштів державного і місцевих бюджетів, коштів міжнародної технічної допомоги, грантів міжнародних організацій та інших джерел. Обсяги витрат уточнюються щороку з урахуванням можливостей бюджетів, а також необхідних для виконання завдань.

Як наголошується в документі, реалізація стратегії відбуватиметься за участю органів державної влади, місцевого самоврядування, бібліотечних установ, закладів освіти, науки і культури, а також громадських об'єднань.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Росіяни вночі обстріляли дві громади Сумської області, зафіксовано 14 вибухів

Асоціації АПК заявляють про підтримку міністра і просять ВАКС врахувати цей факт у слуханні про його арешт і заставу

Унаслідок обстрілів у Херсонській області троє людей отримали поранення

Зранку на Черкащині ППО знищила "швидкісну повітряну ціль", пошкоджено об'єкт критичної інфраструктури, постраждали шестеро людей

У результаті нічних обстрілів у Нікопольському районі пошкоджено газогін, приватні будинки та лінії електропередачі

ЗС України за добу ліквідували 1040 окупантів

За добу окупанти 256 разів обстріляли Запорізьку область, є руйнування

У Середземному морі перебувають два ворожі ракетоносці із залпом до 12 ракет

Ворог обстріляв із артилерії Куцурубську громаду Миколаївської області

Генштаб ЗС України: На фронті було 104 бойові зіткнення, на авдіївському напрямку відбито 27 атак противника

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА