Інтерфакс-Україна
16:20 31.03.2016

Більшість киян готові платити гроші за швидке вирішення питань

2 хв читати

Громадська організація "Свідомі" провела опитування серед людей на вулицях Києва, за результатами якого 60% жителів столиці готові неофіційно платити гроші для оперативного вирішення своїх питань.

На прес-конференції в четвер в агентстві "Інтерфакс-Україна" експерт організації Яна Мельник розповіла, що впродовж березня активісти ставили перехожим запитання, чи готові вони неофіційно дати 100 грн посадовцю, лікареві, учителеві для оперативного вирішення особистих питань.

"З майже 3000 опитаних киян 60% відповіли, що вони дали б гроші за вирішення своїх питань, а 40% сказали "ні". Але потрібно також розуміти, що з цих 40% були ті, які хотів здаватися чистим і відповідальним", - зазначила вона.

За словами експерта, була вказана сума в 100 грн, тому що "в принципі, вона невелика, але все-таки це не та сума, яку можна просто так викинути на вулиці, за ці гроші можна купити певні продукти або щось інше".

Я. Мельник наголосила, що спочатку люди реагували насторожено, але коли активісти пояснили їм мету акції, то перехожі не просто ставили "галочки", а й навіть розповідали, чому в тій чи тій ситуації були змушені давати хабарі. "Можна навіть сказати, що люди до певної міри виправдовувалися, тому що розуміють, що корупція - це погано, але вони змушені так чинити через бюрократичну систему того механізму, який самостійно не зупиниш", - додала вона.

Громадський діяч Олексій Мкртчян заявив, що самі люди, що дають хабарі, є однією з головних причин корупції. Він також вказав, що особистий час людини "коштує дорого", а у багатьох державних структурах часто вимагається багато часу для вирішення тих або інших питань. На його думку, швидше за все, вже тільки нове покоління українців зможе жити за іншими принципами.

"До суми 100 грн я б не чіплявся, тому що, загалом, та сама коробка цукерок або шоколадка ніби як свого роду вдячність людині за виконану роботу, але при цьому, наприклад, поширена ситуація, коли при перетині кордону прикордонник бере паспорт, гортає, а потім починає його просто трясти, але з нього нічого не витрушується. І він уже на людину, що перетинає кордон, дивиться як на нездорового. І, звичайно, він знайде до чого чіплятися, щоб створити людині проблеми і та зрозуміла, що "неправильно" перетинати кордон з порожнім паспортом", - заявив О.Мкртчян.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА