Після референдуму щодо асоціації Україна-ЄС у парламенті Нідерландів відбудуться дебати

Інформаційна кампанія щодо Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом не повинна закінчуватися сьогоднішнім голосуванням на референдумі в Нідерландах, вважає глава тимчасового представництва Українського кризового медіа-центру (Київ) в Амстердамі Василь Мірошниченко.
"Тут ще залишиться багато роботи і після сьогоднішнього дня голосування на референдумі – ще 2,5 місяці триватимуть дебати в парламенті і вже є можливість проводити комунікації не з усією країною, а конкретно з 150 депутатами, оскільки Угоду про асоціацію вони знову мають винести в парламент", - сказав В. Мірошниченко агентству "Інтерфакс-Україна" у середу.
За його словами, незважаючи на те, що на нинішньому референдумі відкрито на 30% дільниць менше, ніж зазвичай, "референдум запущений і працює", дільниці відкриті, зокрема, в Амстердамі.
В. Мірошниченко повідомив, що прогноз голосування залишається незмінним – "швидше за все, результат буде негативними", більшість голландців проголосують проти ратифікації Нідерландами Угоди про асоціацію з Україною.
"Правда, залишається надія на тих, хто не визначився – їх близько третини (третина – "за", третина – "проти"). Ми сподіваємося, що на них вплинуть деякі емоційні речі. Наприклад, компанія "Hop, Nederland, Hop!", ролики якої подивилися 3 млн глядачів і 85% з них – із Нідерландів", - зазначив В. Мірошниченко.
Крім того, у Нідерландах дозволена агітація в день голосування, тому сьогодні у всіх провідних газетах країни було опубліковано лист-звернення до голландських виборців від громадянського суспільства України.
"З точки зору українського компонента відпрацьовано по максимуму. Україна все робила руками громадських організацій і це виявилося правильним. З точки зору мобілізації різних груп ситуація з референдумом нагадує Євромайдан – всі, хто хотіли чимось допомогти, узяли участь у кампанії", - сказав він.