Інтерфакс-Україна
18:07 06.04.2016

Чергове засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську завершилося без суттєвих зрушень

2 хв читати
Чергове засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську завершилося без суттєвих зрушень

Робота Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі в середу завершилася, повідомила прес-секретар представника України в групі, другого президента України Леоніда Кучми Дарина Оліфер.

"Триває обстріл з боку представників окремих районів Донецької та Луганської областей. Безпека є базовою умовою Мінських угод. Режим припинення вогню, відведення озброєнь з лінії зіткнення, підтвердження такого відведення інспекторами СММ ОБСЄ - тільки після виконання перших пунктів Мінських домовленостей можна говорити про повноцінну роботу з гуманітарних, економічних і політичних питань. Без припинення вогню неможливо нормально проводити роботи з розмінування", - написала вона у своїй сторінці у Facebook в середу ввечері.

Д. Оліфер зазначила, що під час засідання українська сторона нагадала, що чекає від представників окремих районів Донецької і Луганської областей продовження роботи із звільнення незаконно затриманих осіб.

"Як і зазначалося раніше, передусім ідеться про людей, що потребують медичної допомоги, а також тих, хто перебуває в полоні більше року. Для нас звільнення людей - найбільш принципове питання. У цьому контексті українська сторона знову поставила питання повернення в Україну української льотчиці Надії Савченко", - написала прес-секретар Л.Кучми.

Вона констатувала, що Міжнародний комітет Червоного Хреста, як і раніше, не має доступу до українських заручників, які перебувають на непідконтрольній Україні частини Донбасу. "Ми наполягаємо на тому, щоб експерти МКЧХ отримали такий доступ найближчим часом", - нагадала Д.Оліфер позицію України з цього питання.

Під час засідання Тристоронньої групи українська сторона підтвердила незмінність своєї позиції стосовно проведення виборів в ОРДЛО: вони можливі тільки після повного припинення вогню, виведення іноземних військових підрозділів, повернення Києву контролю над українсько-російським кордоном. Крім того, такі вибори можуть пройти лише за українським законодавством, за участю українських партій і українських журналістів.

За словами Д.Оліфер, українська сторона порушила питання про зрив відкриття автомобільного коридору Лисичанськ - Золоте - Первомайськ - Стаханов представниками окремих районів Луганської області.

"31 березня 2016 року в 10:30 був відкритий КПВВ в Золотому. Саме ОРЛО регулярно порушували питання відкриття цього КПВВ. Проте, незважаючи на попередні домовленості, досягнуті як у рамках підгруп з гуманітарних і економічних питань, так і на засіданні Тристоронньої контактної групи, представники окремих районів Луганської області з невідомих причин заблокували пропуск людей, автотранспорту і гуманітарних вантажів. Такий підхід до вирішення соціально-економічних питань загострює гуманітарну ситуацію в регіоні. Своєї згоди на відкриття цього автомобільного коридору представники окремих районів Луганської області не дали й дотепер", - написала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Авіаційні ресурси повідомляють про закриття двох аеропортів і активність польських ВПС на сході Польщі

Оперативне командування ЗС Польщі повідомило про посиленні заходи на тлі інформації про російські дрони над територією Польщі

Гринчук на зустрічі з місією МВФ обговорила підготовку до ОЗП та реформи в енергетиці

Попри збитки завдані ударами РФ польський бізнес продовжує присутність в Україні – МЗС Польщі

Свириденко закликала посилити санкційний тиск, який вже коштував РФ $160 млрд

Сили оборони відбили з початку доби 152 ворожі атаки - Генштаб

Макрон призначив новим прем'єр-міністром Франції Лекорню

Міністри оборони Британії, Франції, Німеччини, Італії та Польщі проведуть переговори у Лондоні у середу, Шмигаль також візьме участь

2 млрд фунтів стерлінгів військової підтримки для України забезпечено завдяки ініціативі IFU, очолюваній Британією

Канада до кінця року передасть Україні 50 бронетранспортерів ACSV

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА