14:32 13.04.2016

Рада бізнес-омбудсмена у 2015 році отримала понад 500 скарг від бізнесу, здебільшого на органи ДФС - річний звіт

3 хв читати

Рада бізнес-омбудсмена (РБО) України в 2015 році отримала від компаній 585 скарг на роботу державних органів, ініціювала розслідування за 342 зверненнями, свідчать дані річного звіту РБО, розміщеного на сайті органу.

Згідно з даними РБО, на кінець 2015 року орган успішно завершив 151 розслідування, продемонструвавши прямий фінансовий результат своєї діяльності на рівні 2,7 млрд грн.

Як зазначено у звіті ради, минулого року найбільше скарг від українського бізнесу надійшло щодо роботи органів Державної фіскальної служби (ДФС), їх частка в загальній кількості звернень становила 43%. Найменше скарг припало на роботу органів Міністерства аграрної політики та продовольства, а також державних фондів (по 1%).

Як зазначено у звіті, одними з найбільш важливих розслідувань РБО у 2015 році стали розслідування щодо скарг ПАТ "Агентство з рефінансування житлових кредитів" (АРЖК), приватного підприємства з іноземними інвестиціями ALD Automotive (обидва - Київ) і м'ясопереробної компанії "Глобино" (м. Глобине Полтавської обл.).

За даними РБО, скарга ПАТ "АРЖК" надійшла на Державну податкову інспекцію (ДПІ) Голосіївського району Києва, яка в лютому-березні 2015 року здійснила додаткову перевірку компанії та прийняла рішення про додаткове нарахування підприємству 4,8 млн грн податку на прибуток і 1,2 млн грн штрафних санкцій до сплати, порушивши при цьому положення Податкового кодексу щодо максимально допустимої тривалості податкової інспекції.

"За результатами розгляду скарги ДФС України прийняла рішення скасувати повідомлення-рішення ДПІ та рішення апеляції першого рівня, що зберегло скаржнику понад 6 млн грн", - йдеться у звіті.

У випадку з ALD Automotive скаргу до РБО було подано щодо дій Київської міської державної адміністрації (КМДА). Згідно зі скаргою, ALD Automotive з 2007 року намагалося переукласти договір оренди земельної ділянки з Київською міською радою (Київрадою), але через бюрократію та бездіяльність муніципальних службовців такі спроби були безуспішними. Крім того, за результатами розгляду скарги РБО дійшла висновку, що чиновники органів влади намагалися вимагати у підприємства кошти для "прискорення" вирішення цієї справи.

Представники РБО провели переговори із земельним департаментом КМДА щодо цієї проблеми, а також офіційно звернулися до голови адміністрації з рекомендацією винести питання про передачу в оренду зазначеної земельної ділянки на найближче засідання Київради та підтримати його.

У результаті 26 травня 2015 року земельний департамент схвалив проект рішення про надання земельної ділянки в оренду, і вже 10 вересня депутати Київради його підтримали на пленарному засіданні.

Як зазначено у звіті, 22 червня 2015 року Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від м'ясопереробної компанії "Глобино", яка стверджувала про перевищення регіональною прокуратурою своїх повноважень під час проведення екологічного розслідування. За заявою компанії, у рамках перевірки було проведено кілька незаконних обшуків майна підприємства та його менеджерів.

Крім того, скарга "Глобино" також стосувалася дій Державної інспекції України з контролю за цінами (ДІКЦ), яка, за заявою компанії, навмисно затягувала процес погодження підвищення цін на товари підприємства шляхом ігнорування або відхилення без пояснення причин відповідних запитів компанії.

Скарга м'ясопереробної компанії також стосувалася Міністерства екології та природних ресурсів України (Мінприроди) і Державної служби геології і надр України, чиновники яких затримували схвалення дозволів надрокористування. На думку скаржника, вищезгадані дії держорганів були застосовані для виправдання штрафних санкцій і нарахування пені.

"Відразу після початку опрацювання скарги експертами РБО компанія повідомила, що всі її скарги були вирішені за участю відповідних регулюючих органів. Були затверджені підвищення цін, схвалені дозволи, а юридичні звинувачення проти компанії були зняті", - йдеться у звіті ради.

Згодом компанія зазначила, що проведення розслідування та експертний висновок Ради бізнес-омбудсмена стали важливими аргументами у вирішенні питання з державними органами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА