Інтерфакс-Україна
11:37 23.04.2016

Україна приєдналася до Паризької угоди про боротьбу зі зміною клімату

2 хв читати
Україна приєдналася до Паризької угоди про боротьбу зі зміною клімату

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко в п'ятницю в Нью-Йорку підписав від імені України спрямовану на боротьбу з глобальним потеплінням Паризьку угоду, і тим самим Україна офіційно приєдналася до цього договору.

"Історичний момент - Україна підписала Паризьку угоду про боротьбу зі зміною клімату", - йдеться в повідомленні, розміщеному в записі Місії України в ООН.

У цьому ж повідомленні опубліковано відеозапис, де В.Єльченко підписує цей документ.

Як повідомлялося, 21 квітня президент України Петро Порошенко уповноважив постійного представника України при ООН Володимира Єльченка підписати Паризьку угоду. Відповідне розпорядження було розміщено на офіційному сайті глави держави в четвер.

Того ж дня центр новин ООН повідомив, що Паризьку угоду стосовно клімату мають намір підписати понад 160 держав. "Завтра (у п'ятницю - ІФ) у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбудеться церемонія підписання історичної угоди щодо клімату, яку було ухвалено в Парижі в грудні минулого року. Про готовність взяти в ній участь повідомили близько 165 країн світу", - йдеться в повідомленні.

За інформацією центру новин ООН, Паризька угода стосовно клімату набуде чинності на 30 день після того, як її ратифікують хоча б 55 країн, на які в сукупності припадає щонайменше 55% викидів парникових газів.

"Після участі в церемонії підписання представники держав-членів ООН поділяться думками про те, якою має бути "дорожня карта", що сприяла б необхідному результату в боротьбі з глобальним потеплінням, і повідомлять про терміни ратифікації Паризької угоди у своїх країнах", - наголошується в повідомленні.

Паризьку угода, спрямована на боротьбу з глобальним потеплінням, діятиме в рамках Конвенції ООН зі зміни клімату (UNFCCC). Текст документа узгоджено на 21-й конференції учасників UNFCCC у Парижі і ухвалено консенсусом 12 грудня 2015 року.

Документ передбачає як загальну мету 196 країн світу стримування підвищення середньої температури на Землі в межах двох градусів за Цельсієм до 2100 року від рівня доіндустріальної епохи, а також вжиття заходів щодо стримування цього показника в межах 1,5 градуса за Цельсієм.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пісторіус заявив, що його країна не постачатиме Україні ракети великої дальності Taurus – ЗМІ

Ворожі БпЛА атакували промислове підприємство в Чугуєві - мер

Зеленський на нараді з прем'єром обговорив майбутню конфігурацію виконавчої влади

МАГАТЕ зафіксувала інтенсивну стрілянину на території ЗАЕС в ніч на неділю

Російський дрон атакував медиків під час евакуації пораненого у Сумській області – ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 152 ворожі атаки - Генштаб

Сенатор Грем закликав стежити за новинами про продаж зброї і арештовані російські активи - ЗМІ

Сенатор Грем закликав стежити за новинами стосовно продажу зброї і арештованих російських активів

Уряд представить у понеділок нові рішення шодо виплат матерям і забезпечення школярів – Зеленський

Зеленський оприлюднив плани на візит спецпредставника Трампа в Україну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА