19:53 25.04.2016

Нові правила не ускладнять порядку реєстрації за місцем проживання для українців - експерти

3 хв читати
Нові правила не ускладнять порядку реєстрації за місцем проживання для українців - експерти

Громадяни України не зіткнуться ускладненням процедури реєстрації з набуттям чинності новими правилами, зазначають експерти.

"Реформи, по суті, ніякої не відбулося, крім того, що відбулася децентралізація повноважень у цьому питанні", - сказав член громадської ради при Державній міграційній службі Євген Бачевський на прес-конференції в Києві в понеділок.

Говорячи про зміни порядку реєстрації, що набули чинності, він пояснив, що раніше адміністративна відповідальність наставала через десять днів після зняття з обліку і не реєстрації на новому місці, тепер - через 30 днів.

У свою чергу заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук зазначив, що змінився лише суб'єкт, який "ставить штамп у паспорті, та змінилася процедура ведення реєстру".

Експерт зауважив, що українці, як і раніше, мають право зареєструватися в орендованій квартирі, якщо це передбачає договір про оренду, але закон не зобов'язує це робити. "У кодексі про адміністративні правопорушення є ст.197, яка передбачає відповідальність за проживання без реєстрації, за несвоєчасну реєстрацію, за проживання за недійсним паспортом, якщо не вклеєна фотографія. Притягнути до відповідальності можна, якщо ви вчинили одне з цих правопорушень", - сказав він, зазначивши, що така відповідальність була передбачена і раніше.

"Якщо вчинили порушення вперше, то вас попереджають. Якщо визнаєте його, то розписуєтеся в постанові про притягнення до адміністративної відповідальності, ніяких штрафів ви не сплачуєте", - додав В.Тимощук, зазначивши, що у разі повторного правопорушення протягом одного року порушнику доведеться сплатити штраф у розмірі від 17 до 51 грн.

Відповідаючи на запитання, з якими незручностями українці зіткнуться у зв'язку з набуттям чинності новими правилами реєстрації, В.Тимощук розповів: "Незручності виникають при реалізації політичних прав, при участі у виборах. Є багато побутових ситуацій, які з погляду закону говорять, що прописка не має цінності, але в поліклініці, при оформленні дітей в дитячому садку або школі попросять паспорт зі штампом. Якщо зареєстровані не за місцем проживання, то вам запропонують сплатити благодійний внесок. Хоча законодавство не передбачає такої дискримінації, але по факту це має місце".

Крім того, він зазначив, що в законодавстві закріплено: при реєстрації на новому місці з попереднього знімають там же, їхати спеціально до місцевого органу влади для зняття з реєстрації не треба. Проте, за словами В.Тимощука, поки що ця норма не дуже часто застосовується.

Експерти також зазначили, що новий порядок реєстрації не поширюється в цьому аспекті на внутрішньо переміщених осіб.

Із 4 квітня 2016 р. набули чинності зміни до законодавства щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг. Згідно з цими змінами, повноваження у сфері реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації фізичних осіб делегуються органам місцевого самоврядування (виконавчому органу сільської, селищної або міської ради, сільському голові).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Візові обмеження для громадян Росії в Європі справедливі - Зеленський

Одна жінка загинула, ще двох осіб госпіталізовано внаслідок обстрілів Запоріжжя у п'ятницю - секретар міськради

ЗСУ поцілили в останній - четвертий міст у Херсонській області - депутат облради Хлань

Залужний звернувся до Міноборони з проханням дозволити виїзд за кордон чоловікам, які не підлягають призову, - нардеп Гришина

Естонія з 18 серпня обмежить в'їзд громадян Росії до країни

Мешканці села Миколаївської області висунули підозру у глорифікації окупантів за ролик та фото у соцмережі - Офіс генпрокурора

Глава Міноборони Естонії говорить про можливість зробити Балтику внутрішнім морем НАТО після вступу до альянсу Фінляндії та Швеції

Окупанти завдали удару по Краматорську, двоє мешканців загинули, 13 поранено, пошкоджено 20 будинків - Донецька обладміністрація

"Укргідроенерго" планує у вересні підписати контракт із Andritz Hydro та MAN Energy Solutions на постачання електролізера 1 МВт для виробництва водню

Сі Цзіньпін може зустрітися з Байденом у листопаді - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА