Інтерфакс-Україна
16:16 28.04.2016

Молдова ввела квоти на ввезення м'ясо-молочної продукції та цементу з України

2 хв читати
Молдова ввела квоти на ввезення м'ясо-молочної продукції та цементу з України

Уряд Молдови ввів захисні квоти і мита на тваринницьку продукцію та цемент українського виробництва, повідомляє портал newsmaker.md.

Згідно з постановою уряду Молдови від 27 квітня, ввезення зазначеної продукції обмежать квотами, а з ввезених понад встановлені обмеження товарів стягуватимуть захисне мито.

Імпортні квоти на українське молоко та вершки становитимуть 1 тис. тонн, на молочні продукти - кефір, йогурт, сметану - 1 тис. тонн, на вершкове масло, морозиво, сири і сир - 750 тонн. На м'ясну продукцію - ковбаси, сосиски і м'ясні консерви квота становитиме 250 тонн, на цемент - 500 тонн.

Квоти надаватимуться за принципом "перший прийшов - перший обслужений". За всю українську продукцію, ввезену понад квоти, стягуватимуться митні збори: на молоко і вершки у розмірі 10%, іншу молочну продукцію - 15%, на вершкове масло і сир - від 15% до 20% плюс EUR500/тонну. М'ясна продукція оподатковуватиметься митом 15%, а цемент - 10%. Мита на імпорт молока та сухого молока не поширюватимуться на місцевих виробників.

Мита діятимуть до кінця 2016 року.

Уряд Молдови ввів обмежувальні заходи за зверненням місцевих виробників, які стверджують, що не можуть конкурувати з дешевшою українською продукцією, і це загрожує їм банкрутством.

У пояснювальній записці до постанови зазначено, що в 2015 році обсяг імпорту української молочної продукції (сметани, кефіру, йогуртів) зріс в 1,5 раза, м'ясної продукції - в 14 разів, а цементу - в шість разів. Зростання імпорту продовольства з України в пояснювальній записці пояснюється введенням ембарго на цю продукцію з боку Росії.

У Києві заявляють, що у разі введення загороджувальних мит Україна введе ембарго у відповідь.

Частка молдовського цементу на українському ринку знизилася за рахунок дешевшого виробництва місцевого цементу, а також за рахунок фактичної відсутності вільного ринку і невизнання сертифікатів про походження, виданих у Молдові.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

САП і НАБУ привітали ініціативу Зеленського щодо законопроєкту про антикорупційні інституції

Глава МЗС Туреччини: ми можемо сприяти проведенню обміну полоненими між Україною та РФ

Комісія з добору директора БЕБ повторно внесла в Кабмін кандидатуру Цивінського

Глава МЗС Туреччини: Сподіваємося, що Україна та РФ проведуть предметні консультації щодо обміняних меморандумів, кінцева мета - припинення вогню

ЦПД спростував інформацію про "таємну зустріч" Умєрова з Мединським в Стамбулі

Зеленський обговорив з головою МЗС Ізраїлю посилення української ППО

Розпочалася третя зустріч делегацій України та РФ у палаці Чираган у Стамбулі

У Києві знову проходить акція проти закону, який обмежує незалежність НАБУ та САП

Перемовини у Стамбулі ще не почалися

Глава МВС: Думаю, ворог хотів використати акції протесту, але ми навчилися спілкуватися і поважати один одного

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА