14:14 04.05.2016

Татарстан подав до міжнародного арбітражу позов проти України на $300 млн щодо "Укртатнафти"

2 хв читати
Татарстан подав до міжнародного арбітражу позов проти України на $300 млн щодо "Укртатнафти"

Республіка Татарстан, що входить до складу Російської Федерації, подала до міжнародного арбітражу позов проти України на $300 млн у справі про зміну часток акціонерів у ПАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.).

Як повідомляється в проспекті євробондів України, у своєму позові Татарстан звинувачує Україну в порушенні угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій, підписаної між урядами України та РФ 27 листопада 1998 року.

На думку позивача, українські суди порушили цей документ, ухваливши рішення, в результаті яких частка Татарстану в "Укртатнафті" суттєво знизилася.

Міністерство юстиції України 24 листопада 2015 року надіслало Татарстану листа зі своїми пропозиціями щодо врегулювання спору, проте їх не було прийнято.

Як повідомлялося, міжнародний арбітраж у липні 2014 року зобов'язав Україну виплатити "Татнафті" компенсацію у розмірі $112 млн плюс відсотки у справі "Укртатнафти". Україна оскаржить це рішення - Апеляційний суд Парижа розпочне розгляд справи по суті 18 жовтня.

АТ "Укртатнафта"(Кременчуцький НПЗ) є спірним активом для України і Татарстану. "Укртатнафту" створено відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акції "Укртатнафти" належало структурам, близьким до ВАТ "Татнафта", міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо "Татнафті". Проте в результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів у НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи "Приват".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Пакети військової допомоги від союзників поступово скорочують розрив між спроможностями українських та російських сил, та треба більше ППО і різних засобів ураження далекого радіусу дії - Гаврилюк

РФ щодня скидає близько сотні КАБів на позиції українських військ - перший заступник міністра оборони України

Унаслідок обстрілу в Херсоні поранено двох чоловіків - ОВА

У Харкові 18 постраждалих - мер

У Львівській області пройшла сильна гроза, на автошляхах повалено дерева, у Львові частково не працює електротранспорт

ЄС почав обговорення механізму надання Україні $50 млрд за рахунок доходів від російських активів - підсумки ECOFIN

У Харкові вже 15 поранених - Синєгубов

У Харкові 2 людини загинули, ще щонайменше двоє поранені - Синєгубов

У ХАРКОВІ ЗА ПОПЕРЕДНЬОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ МЕДИКІВ ЗАГИНУЛО ДВОЄ ЛЮДЕЙ, ЩОНАЙМЕНШЕ ДВОХ ПОРАНЕНО - СИНЄГУБОВ

Унаслідок ворожих ударів по Харкову є загиблі та поранені - Терехов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА