15:30 05.05.2016

Татарстан офіційно підтвердив подання позову до суду на "Укртатнафту"

3 хв читати
Татарстан офіційно підтвердив подання позову до суду на "Укртатнафту"

Татарстан має намір відстоювати свої інтереси щодо акцій ПАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ, Україна) відповідно до процедур, встановлених двосторонньою угодою про захист інвестицій між Росією і Україною, повідомили "Інтерфакс" в міністерстві земельних і майнових стосунків республіки.

За даними відомства, Татарстан до вересня 2009 року володів 426 млн 293,985 тис. простих акцій ПАТ "Укртатнафта" (28,78% статутного капіталу, загальна вартість пакета за номіналом дорівнювала 213 млн грн).

"Постановою виконавчої служби Подільського районного управління юстиції в місті Києві хранителем акцій АБ "ІНГ Банк Україна" проведена операція списання цих акцій з рахунку Мінземмайна Татарстану. Водночас на обліку в реєстрі власності республіки, в її активах досі числиться ця частка ПАТ "Укртатнафта", - заявив представник міністерства.

"Республіка систематично намагалася розпочати переговори з України з відновлення права власності на акції в досудовому порядку, але Україна не реагувала на ці ініціативи. Татарстан зберігає намір відстоювати свої інтереси відповідно до процедур, встановлених двосторонньою угодою про захист інвестицій між Росією і Україною", - заявив співробітник відомства.

Зокрема, у вересні 2015 року в інтересах Татарстану Мінземмайна надіслало на адресу Мінюсту України черговий лист про спірні питання по "Укртатнафти" у рамках процедур подання позовних вимог на підставі російсько-української угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій для врегулювання суперечки мирним шляхом.

Раніше повідомлялося, що Татарстан подав в міжнародний арбітраж позов проти України на $300 млн у справі про зміну часток акціонерів в ПАТ "Укртатнафта". Згідно з проспектом євробондів України, у своєму позові Татарстан звинувачує Україну в порушенні угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій, підписане урядами України і Росії 27 листопада 1998 року.

На думку позивача, українські суди порушили цей документ, прийнявши рішення, в результаті виконання яких частка Татарстану в "Укртатнафти" істотно знизилася.

Джерело у нафтогазовій галузі регіону, знайоме з ситуацією, заявило "Інтерфаксу", що це новий позов і стосується пакета, що належить міністерству земельних і майнових стосунків Татарстану.

Раніше повідомлялося, що в 2008 році позов Україні подавала "Татнафта" на підставі російсько-української угоди про захист інвестицій від 1998 року. Позов подавався у зв'язку з насильницьким захопленням ЗАТ "Укртатнафта" в жовтні 2007 року і експропріації акцій "Татнафти" в цьому ЗАТ. Російська компанія виграла справу - міжнародний арбітраж в липні 2014 року зобов'язав Україну виплатити "Татнафті" компенсацію у розмірі $112 млн плюс відсотки.

Україна оскаржить це рішення: Апеляційний суд Парижу почне розгляд справи по суті 18 жовтня.

"Укртатнафта" створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше за 18,296% акції "Укртатнафти" належало структурам, близьким до "Татнафти", міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо "Татнафті". Проте в результаті судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи "Приват" українських олігархів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Офіційний курс на 5 травня - 25,195 грн/$1.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА