Інтерфакс-Україна
18:47 24.05.2016

Реформи енергосектора України потребують зовнішньої підтримки для подолання опору корупціонерів

2 хв читати
Реформи енергосектора України потребують зовнішньої підтримки для подолання опору корупціонерів

Партнери України в Євросоюзі та США мають тиснути на керівництво держави, щоб забезпечити продовження реформ і викорінення корупції в енергетичній галузі, вважає виконавчий директор Центру досліджень енергетики (ЦДЕ, Київ) Олександр Харченко.

"Багато людей дуже зацікавлені зупинити ці реформи і не мати прозорих і зрозумілих правил, не мати ринкових відносин у сфері електроенергії. Адже без них деякі корумповані політики продовжать робити на цьому гроші", - сказав експерт на міжнародній експертної дискусії з питання розвитку ринку електроенергії в Україні у вівторок у Брюсселі.

Він зазначив, що зараз в Україні боротьба за продовження реформ в енергосекторі загострилася.

"На мою думку, головним виходом із ситуації, головною допомогою є прохання до наших партнерів у США, Євросоюзі чинити певний тиск на українських політиків, щоб змусити їх зробити кроки до забезпечення прозорості і боротьби з корупцією", - наголосив Харченко.

Він також розкритикував ситуацію у державі, коли промисловість продовжує субсидувати приватний споживачів електрики. За його оцінками, щороку обсяг таких субсидій становить 44 млрд грн.

"Це створює неконкурентну ситуацію для української промисловості з одного боку, а також дуже непрозору ситуацію субсидій з іншого. Але політики спекулюють цим питанням", - пояснив виконавчий директор ЦДЕ.

На його думку, для підвищення конкурентоспроможності країні необхідно встановити реальну ціну на електроенергію і запровадити енергоефективні технології. "І тут нам потрібна реальна підтримка з європейської сторони", - сказав експерт.

Він додав, що найкращим шляхом забезпечити енергетичну ефективність є не отримання грошей або рекомендацій, а доступ до високих технологій у цій сфері, якими володіють країни ЄС.

У свою чергу представник Групи підтримки України, сформованої в Єврокомісії, Торстен Волерт, погодився з оцінкою, що в державі наразі насправді відбувається критичний, надзвичайно важливий момент у реформуванні сфери енергетики.

Дипломат ЄС позитивно оцінив отримані результати трансформації енергетичної галузі України, особливо у газовій сфері, де вдалося забезпечити енергетичну незалежність від Росії. "Ми бачимо, який позитивний потенціал можна отримати у секторі електроенергії, враховуючи результати реформ у газовій сфері", - наголосив Т. Волерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінрозвитку опублікував технічні вимоги до автоматизованих систем обліку оплати проїзду

Зеленський окреслив п'ять завдань української дипломатії, серед них фінансування виробництва зброї

Активісти, нардепи, політологи та підприємці розходяться в думках щодо причин та наслідків слідчих дій в НАБУ та САП

Сирський на "Рамштайні": нам досі критично не вистачає систем ППО, ракет, далекобійної зброї та артилерійських снарядів

Багами відмовили РФ в роботі тіньового танкерного флоту під їх прапором – Єрмак

Шмигаль та Пісторіус обговорили фінансові та військові потреби України, зокрема посилення ППО та розширення виробництва дронів

Завтра уряд має ухвалити рішення щодо контрактів на дрони - Зеленський

Україна домовилася з Францією про створення фонду на 200 млн євро для підтримки критичної інфраструктури та економіки з 2026р - Свириденко

Шмигаль провів першу після призначення міністром оборони розмову з британським колегою

Перші профінансовані Німеччиною українські далекобійні дрони будуть доставлені ЗСУ протягом наступних кількох днів - Пісторіус

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА