14:22 31.05.2016

Правоохоронці проводять обшук у банку "Хрещатик" – ФГВФО

3 хв читати
Правоохоронці проводять обшук у банку "Хрещатик" – ФГВФО

Правоохоронці проводять слідчі дії в центральному офісі банку "Хрещатик", який у квітні цього року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасову адміністрацію після визнання банку неплатоспроможним.

"Зараз у головному офісі банку "Хрещатик" (вул. Хрещатик, 8а) відбувається виїмка документів. Люди, які в банку, кажуть, що працює Генпрокуратура", – йдеться в повідомленні прес-служби ФГВФО у вівторок.

Днем раніше Фонд заявив, що під час інвентаризації активів і зобов'язань банку тимчасова адміністрація виявила численні факти, що могли бути причиною недоотримання прибутку і фінансових витрат. Зокрема, банк "Хрещатик" уклав низку договорів про управління нежитловими приміщеннями, які перебували в його власності, на економічно необґрунтованих умовах. При цьому, за попередньою інформацією ФГВФО, фірма, з якою укладалися договори, пов'язана зі службовими особами банку.

Фонд повідомив, що на підставі виявлених фактів має намір найближчим часом подати заяву про вчинення кримінального правопорушення керівництвом та службовими особами банку "Хрещатик".

Як повідомлялося, Нацбанк України 5 квітня оголосив про визнання неплатоспроможним банку "Хрещатик" і передання його ФГВФО під тимчасову адміністрацію. До теперішнього часу термін тимчасової адміністрації діє до 4 червня включно.

ФГВФО з 27 травня призупинив виплати вкладникам банку "Хрещатик" у зв'язку з необхідністю завершення формування списку вкладників для відшкодування коштів у період ліквідації. Виплати відновляться не пізніше четвертого робочого дня після отримання Фондом рішення Національного банку України про відкликання ліцензії та ліквідації фінустанови.

Вкладниками банку є 308 тис. фізичних осіб, 98,7% з них отримають у повному обсязі відшкодування гарантованої суми (до 200 тис. грн). Загальна сума до відшкодування становить 2,8 млрд грн.

Основною причиною неплатоспроможності банку, НБУ і київська влада назвали небажання інших акціонерів вкладати в його докапіталізацію, загальні потреби в якій НБУ за підсумками стрес-тестів оцінив у 1,25 млрд грн до червня 2017 року, зокрема 600 млн грн – до 1 травня поточного року.

Як повідомлялося, згідно з останньою структурою власності банку, його найбільшими співвласниками виступають Андрій Іванов (37,44%), Микола Солдатенко (24,24%) та Київська міськдержадміністрація (25%).

А. Іванов є молодшим партнером "Київської інвестиційної групи", М.Солдатенко – екс-співвласник "Запоріжсталі", міноритарний акціонер Індустріалбанку.

У Нацбанку погіршення положення банку "Хрещатик" пов'язують також із діями старшого партнера "Київської інвестиційної групи" підприємця Василя Хмельницького, однак останній відкинув ці претензії і заявив, що вийшов з числа акціонерів банку.

Згідно з даними на сайті НБУ, станом на початок 2015 року В. Хмельницький і його бізнес-партнер А. Іванов володіли відповідно 61,8% і 30,85% в компанії Safety Privatstiftung, яка через ланцюжок інших компаній контролювала 37,4427% банку "Хрещатик". Однак до 8 березня 2015 року опосередкована участь В. Хмельницького в капіталі банку зменшилася до 0,0628%, до початку 2016 року – до 0,06%, а до 18 лютого він остаточно вийшов зі складу бенефіціарів фінустанови.

Банк "Хрещатик" заснований в 1993 році. За розміром загальних активів на 1 жовтня 2015 року (10,09 млрд грн) посідав 18-е місце серед 123 українських банків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Посол США: військова та економічна допомога, підтримка реформ і підзвітність - основні цілі виділених для України $61 млрд

Війська РФ за минулий день обстріляли 10 громад Сумської області

Мелоні підтвердила прихильність Італії організації у Швейцарії Глобального саміту миру в Україні

МЗС рекомендує громадянам України уникати відвідування місць масового скупчення людей у Тбілісі

Уряд продовжив на 1 місяць термін дії відстрочки від призову співробітникам "Укрзалізниці"

Затримано керівника ДП "Адміністрації річкових портів", якого підозрюють в одержанні хабаря за дозвіл влаштувати місця для відпочинку на причалах

Єрмак і Сіято обговорили ключові питання українсько-угорських відносин

У Бородянці Київської області "зникли" 20 млн грн на відновлення - Держаудитслужба

Ворог завдав два ракетних і 65 авіаударів, обстріляв понад 110 населених пунктів

Українська авіація завдала ударів по 13 районах зосередження особового складу ворога - Генштаб ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА