Постачання вугілля з окупованих районів Донбасу від початку червня припинилися

Постачання вугілля з окупованих районів Донбасу на ТЕС від початку поточного місяця відсутні, заявив голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитро Вовк.
"Від початку цього місяця надходження із зони АТО відсутні... З маркою "А" - великі проблеми, хоча ситуація не така критична, як минулого року", - сказав він на засіданні парламентського комітету з ПЕК у Києві у вівторок.
Д.Вовк додав, що закрити потреби ТЕС у вугіллі антрацитової групи виключно за рахунок імпорту проблематично.
"Із необхідного 1 млн тонн за імпортом доступно лише 0,5 млн тонн", - сказав він.
Голова регулятора додав, що одним із можливих рішень є збільшення вироблення електроенергії на атомних електростанціях, активізація використання гідроакумулювальних електростанцій, а також скасування правила про мінімальний склад обладнання, що працює на ТЕС.
"Сценарій "Б" існує. Він полягає в максимальному завантаженні атомних станцій, активному використанні ГАЕС - це нам сильно допоможе. Окрім цього, необхідно змінити правила оптового ринку електроенергії (ОРЕ) з тим, щоб відійти від анахронізму - мінімального складу ТЕС", - сказав він.
Водночас голова НКРЕКП висловив стурбованість тим, що Міненерговугілля підготувало новий скоригований баланс виробництва електроенергії на 2016 рік, що, навпаки, передбачає зниження вироблення АЕС.
"Нещодавно міністерством був підготовлений баланс, де вироблення АЕС скорочено порівняно із січневим балансом із 88 млрд кВт-год до 80 млрд кВт-год", - сказав він.
У свою чергу генеральний директор компанії ДТЕК Максим Тимченко підтвердив припинення постачання вугілля з окупованих районів Донбасу. "Із 1 червня повністю припинено відвантаження із зони АТО", - сказав він, зазначивши, що це може в найближчій перспективі призвести до вичерпання запасів на складах ТЕС.
Гендиректор ДТЕК додав, що, згідно з інформацією компанії, перші постачання вугілля з ПАР, які теоретично можна законтрактувати, припадають на початок серпня, ціна палива - $75 за тонну (з урахуванням доставки на ТЕС), а перші постачання з Австралії можна замовити на початок вересня по $86 за тонну (на ТЕС).
"Сьогодні ми намагаємося отримати квоти у Російської Федерації, щоб привести наш ресурс із шахт у Ростовській області на Луганську ТЕС, щоб вона не зупинилася", - резюмував М.Тимченко.
Як повідомлялося раніше з посиланням на прес-службу ДТЕК, із 1 червня шахта "ДТЕК Комсомолець Донбасу" припинила відвантаження вугілля через зупинення роботи залізниці на окупованих територіях Донбасу.
До цього в кількох окупованих містах були організовані мітинги залізничників із гаслами проти української влади, а також на підтримку терористичних організацій ("ДНР"/"ЛНР"). Їхні учасники вимагали від України платити заробітну плату залізничникам окупованих районів Донбасу і погрожували зупиненням вантажного сполучення.