Інтерфакс-Україна
18:00 04.07.2016

Обіг в операціях між РФ і Україною на збагачення урану в 2012-16 рр. перевищив $25 млн

2 хв читати
Обіг в операціях між РФ і Україною на збагачення урану в 2012-16 рр. перевищив $25 млн

Обіг по операціях між Росією та Україною на збагачення урану з 2012 до 2016 рр. перевищив $25 млн, випливає з річного звіту АТ "Міжнародний центр зі збагачення урану" (МЦЗУ, Ангарськ, Іркутська область)

МЦЗУ розраховує в 2016-2017 рр. продовжити співпрацю з українським Державним концерном "Ядерне паливо" щодо постачань збагаченого урану. "Плани щодо співпраці в 2016 році, який стане вже п'ятим поспіль роком здійснення постачання збагаченого уранового продукту для фабрикації палива українських АЕС, будуть оформлені відповідною додатковою угодою до базової, довгострокової угоди про надання продукції АТ "МЦЗУ" і контрактом на постачання", - йдеться в документі.

Наприкінці травня директор відокремленого підрозділу НАЕК "Енергоатом" "Атомпроектінжиніринг" (Україна) Олександр Рибчук на форумі "Атомекспо 2016" заявляв журналістам, що Україна в 2016 році планує продовжити контракт із РФ на збагачення урану. За його словами, на 2016 рік обсяги постачань не зміняться, а обсяги після 2017 ще не обговорювалися.

Раніше комерційний директор МЦЗУ Греб Єфремов повідомляв "Інтерфаксу", що Росія і Україна можуть переглянути параметри угоди щодо постачань уранової сировини з України в Росію після 2017 року. Він говорив, що можуть бути скориговані і обсяги постачань, і вартість, що пов'язано зі зміною ринкової кон'юнктури.

Вперше сторони уклали угоду про співпрацю в 2012 році. В рамках угод МЦЗУ здійснює поставки збагаченого уранового продукту в розмірі 60 тис. ОРР (одиниця роботи з розділення ізотопів) на рік.

Згідно з річним звітом МЦЗУ, станом на 31 грудня 2015 року його акціонерами є "Росатом" (70%), НАК "Казатопром" (Казахстан, 10%), ДК "Ядерне паливо" (Україна, 10%), ЗАТ "Вірменська АЕС" (Вірменія, 10%).

МЦЗУ створено в 2007 році на базі Ангарського електролізного хімкомбінату (входить до "Росатому") з метою надання послуг зі збагачення урану неядерним державам. Збагачений уран використовується для виготовлення тепловидільних збірок (твелів) і постачань ядерного палива в країни-акціонери.

ОСТАННЄ

Чехія, Угорщина та Словаччина не будуть задіяні у виконанні рішення саміту ЄС щодо надання Україні EUR 90 млрд кредиту за рахунок бюджету ЄС

Лідери ЄС засудили підтримку війни РФ третіми країнами

ЄС буде посилювати тиск на РФ, 20-й пакет санкцій буде прийнятий на початку 2026 року – висновки саміту ЄС

Держави-члени ЄС мають активізувати військову підтримку України – висновки саміту ЄС

ЄС готовий зробити свій внесок в гарантії безпеки для України – висновки саміту ЄС

Лідери ЄС знову підтвердили непохитну підтримку України – висновки саміту ЄС

Фон дер Ляєн: подібно до репараційного кредиту, Україна поверне кредит тільки тоді, коли РФ виплатить репарації

Кошта: Україна отримає позику, підкріплену бюджетом ЄС, в розмірі EUR 90 млрд, яку вона поверне тільки після виплат репарацій РФ

Мерц: Україна отримає позику від ЄС в розмірі EUR 90 млрд, яку вона поверне тільки тоді, коли РФ виплатить репарації

Кошта: є угода про фінпідтримку України на 2026-2027рр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА