11:17 05.07.2016

АМС "Юнона" досягла орбіти Юпітера - НАСА

3 хв читати
АМС "Юнона" досягла орбіти Юпітера - НАСА

Автоматична міжпланетна станція (АМС) "Юнона" у вівторок успішно вийшла на орбіту Юпітера, повідомляє американське космічне агентство НАСА.

Для виходу на орбіту планети-гіганта на підльоті до неї було тимчасово заглушено головний двигун АМС, це було необхідно для зниження швидкості, щоб Юпітер зміг "захопити" літальний апарат.

Незабаром після виходу на орбіту зонда в НАСА повідомили, що він зайняв потрібну позицію для відновлення роботи сонячних панелей і початку заряджання акумуляторів.

На підльоті до Юпітера на "Юноні" вимкнули всю наукову апаратуру. Тепер очікується, що її увімкнуть протягом найближчих двох днів.

Ще одне завдання диспетчерів НАСА - коригування орбіти космічного апарату. Наразі "Юнона" - на еліптичній орбіті, на якій апарату потрібно 53,5 дня, щоб зробити одне коло навколо планети. Після коригування на одне коло у зонда буде 14 днів. Такі маневри дозволять заощадити енергію, проте сповільнять початок дослідницької роботи "Юнони". У підсумку в НАСА очікують, що почнуть отримувати перші наукові дані, в кращому випадку, до кінця цього року.

Згідно з планом, "Юнона" буде працювати на висоті в 5 тис. км над хмарами Юпітера. Так близько до цієї планеті дослідницькі апарати ще не підлітали.

Фотографування поверхні планети - не головна мета дослідницького апарата. Проте очікується, що він передасть фотознімки Юпітера, зроблені з дуже близької відстані. Фахівці очікують, що фотографії вражатимуть. У 1970-х роках дуже гарні знімки поверхні Юпітера передав на Землю американський зонд "Вояджер-1". Зокрема, йому вдалося сфотографувати з досить близької відстані так звану Велику червону пляму, яка за своїми розмірами значно перевищує Землю. Йдеться про гігантський ураган-антициклон – найбільше подібне явище в Сонячній системі.

На міжпланетну траєкторію "Юнона", завданням якої є вивчення Юпітера з полярної орбіти, була виведена 5 липня 2011 року. Вона стала другим штучним супутником після "Галілео" і дев'ятим космічним апаратом, який досяг Юпітера.

"Юнона" - певною мірою "броньований" космічний апарат - бортовий комп'ютер та електроніка захищені від зовнішнього впливу оболонкою з титану. Це зроблено, зокрема, щоб, наскільки це можливо, захистити апаратуру від найпотужнішої радіації поблизу Юпітера.

Юпітер - найбільша планета в Сонячній системі. Класифікується як газовий гігант. Учені вважають, що ця планета сформувалася дуже рано - невдовзі після Сонця. Вивчення Юпітера і його будови має допомогти НАСА отримати нову інформацію і про формування інших планет, зокрема - нашої Землі.

Зонд "Юнона" названий на честь давньоримської богині - сестри бога неба Юпітера.

Вихід "Юнони" на орбіту Юпітера зумовив великий інтерес в усьому світі, причому не тільки у фахівців. Наприклад, на честь цієї події пошукова система Google розмістила на своїй сторінці "дудл" на космічну тему.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Польща проводить переобладнання цивільних аеропортів під воєнні завдання

Стан Папи Франциска стабільний, він продовжує лікування, повідомили у Ватикані

У Румунії повідомляють про 13 тис. українців, які незаконно потрапили в країну у 2024 році

Зеленський зустрівся з парламентарями з глобальної мережі парламентської підтримки України

Зеленський повідомив про підготовку деяких форматів з партнерами

Україна та США узгодили деталі договору про надра

Перші аукціони на послуги з розмінування агроземель за заявками 2025р обсягом 28,1 млн грн пройдуть в березні

Президенти Польщі та Латвії обговорили питання безпеки та припинення агресії РФ проти України

Шмигаль: Словаччина підтримує вступ України в ЄС, напруженість з Угорщиною буде вирішена на нашому шляху до європейського членства

Президент Європейської ради зустрівся з прем'єром Угорщини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА