Інтерфакс-Україна
14:41 11.07.2016

Бізнес заявляє про необґрунтоване підвищення тарифів на послуги ветеринарно-санітарного контролю на кордоні

2 хв читати
Бізнес заявляє про необґрунтоване підвищення тарифів на послуги ветеринарно-санітарного контролю на кордоні

Представники української харчової промисловості заявляють про необґрунтованість підвищення тарифів на послуги ветеринарно-санітарного контролю на кордоні.

Компанії-члени Європейської бізнес асоціації під час круглого столу в Києві у вівторок закликали органи влади, в компетенції яких перебуває це питання, скасувати наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України №18 від 9 березня 2016 року і спільно розробити економічно обґрунтовані та прозорі тарифи.

За їхніми даними, з набуттям чинності цим наказом ціни на послуги ветеринарно-санітарного контролю з деяких позицій зросли більш ніж удесятеро.

"Якщо раніше за перевірку одного вантажу ми сплачували 80 грн, то зараз, за цих тарифів – 800-1000 грн. Якщо раніше за рік компаніям це коштувало сотні тисяч, то зараз мільйони", - повідомила голова харчового комітету Європейської бізнес асоціації Ілона Задворна.

Крім того, тарифи почали застосовуватися до товарів, які раніше не потрапляли під ветеринарно-санітарний контроль, зокрема до продуктів рослинного походження і кондитерських виробів.

На думку бізнес-співтовариства, підвищення тарифів має бути поступовим, економічно обґрунтованим, а також спланованим щонайменше за шість місяців до початку нового фінансового року.

За словами представника компанії "Данон Україна" Сергія Мовчана, бізнес розуміє необхідність оплати цих послуг, проте виступає за прозорість формування тарифів.

Представники бізнесу також виступають за ризико-орієнтований підхід і періодичність перевірок. "Це означає, що якщо, наприклад, "Данон" імпортує Actimel із Бельгії, то виробник уже гарантував його якість і безпечність. І якщо історія чиста, не треба зупиняти вантаж і шукати те, чого немає, примушувати імпортера платити за це необґрунтовано високі тарифи. Така практика існує в Європі, вона виправдана", - сказав С.Мовчан, зазначив, що такий підхід передбачений законодавством України.

Крім того, за його словами, з передбачених законодавством трьох видів контролю (органолептичний, фізико-хімічний, лабораторний контроль з виявлення забруднюючих речовин) ветеринари застосовують усі три типи, забувши про сполучник "або", що дозволяє застосовувати лише один. Відповідно й плата стягується за всі три види контролю.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Майбутній перший віцепрем’єр анонсує запуск 5G, масштабування інновацій в оборонці та посилення МОН

Мецола і фон дер Ляєн привітали Свириденко з призначенням на посаду прем'єра

Зеленський призначив Стефанішину уповноваженою президента з питань розвитку співробітництва зі США

В Україні в найближчі дві доби очікуються значні дощі та грози

СБУ та Нацполіція викрили посадовця Міноборони, який розкрадав бюджетні кошти на ремонті бронетранспортерів ЗСУ

Зеленський про очікування від нового уряду: Маємо гарантувати нашим воїнам впевненість у забезпеченні Сил оборони

Єрмак про візит Келлога: Будемо рухатися до зміцнення обороноздатності, спільних проєктів та посилення тиску на Путіна

В Україну повернули тіла 1000 загиблих – Координаційний штаб

ЦПД РНБО: Інформація про прорив росіян на фронті не відповідає дійсності

Норми наказу Міносвіти про можливе закриття малокомплектних шкіл на прифронтових територіях буде скасовано - Федоров

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА