Інтерфакс-Україна
19:32 07.07.2016

ВР посилила відповідальність за керування в нетверезому стані, збільшивши штрафи втричі

2 хв читати

Верховна Рада України втричі збільшила штрафи за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських препаратів - до 10 тис. 200 грн (близько $417).

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний закон "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення" на засіданні парламенту в четвер підтримали 243 народні депутати

Згідно з ухваленим законом, керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських засобів, що знижують увагу і швидкість реакції, передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в такому стані, а також відмова водія пройти огляд на предмет його стану спричиняють накладення штрафу на водія у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 тис. 200 грн - ІФ) та позбавлення права керування транспортним засобом протягом року.

Раніше такі правопорушення передбачали штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 тис. 400 - ІФ) або позбавлення права керування.

Якщо особа протягом двох років повторно вчинить будь-яке з вищезгаданих порушень, їй доведеться сплатити штраф у 1200 неоподатковуваних мінімумів (20 тис. 400 грн - ІФ) і її позбавлять права керування транспортним засобом на три роки.

Закон також передбачає, що такі правопорушення, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортним засобом у стані алкогольного/наркотичного сп'яніння спричиняють накладення штрафу у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів (40 тис. 800 грн - ІФ).

Курс НБУ на 7 липня: $1 - 24,41 грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США завершують співпрацю з Європою у протидії дезінформації з боку Росії, Китаю та Ірану - ЗМІ

МАГАТЕ фіксує шість із семи скомпрометованих ліній електропередач на ЗАЕС

Сибіга: Фінляндія скликає спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ на прохання України

62-річна жінка загинула внаслідок атаки російського дрона на Запорізьку область - ОВА

Експосол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс очолила британську дипломатичну місію у Польщі

Троє людей, серед них двоє рятувальників, поранені за добу на Сумщині через атаки дронів РФ

Оприлюднені СБУ докази щодо Гусарова стосуються подій, що відбулись задовго до початку його роботи у НАБУ, заявили в Бюро

На Харківщині двоє підлітків підірвалися на ВНП, їх шпиталізовано у тяжкому стані

Кабінет міністрів після ворожого влучення у Будинок уряду провів засідання у Клубі Кабміну

Єрмак провів відеодзвінок з радниками з національної безпеки Великої Британії, Німеччини, Італії та Франції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА