Інтерфакс-Україна
10:18 08.07.2016

ВР посилила відповідальність за керування в нетверезому стані, збільшивши штрафи втричі

2 хв читати
ВР посилила відповідальність за керування в нетверезому стані, збільшивши штрафи втричі

Верховна Рада України втричі збільшила штрафи за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських препаратів - до 10 тис. 200 грн (близько $417).

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний закон "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення" на засіданні парламенту в четвер підтримали 243 народні депутати

Згідно з ухваленим законом, керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських засобів, що знижують увагу і швидкість реакції, передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в такому стані, а також відмова водія пройти огляд на предмет його стану спричиняють накладення штрафу на водія у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 тис. 200 грн - ІФ) та позбавлення права керування транспортним засобом протягом року.

Раніше такі правопорушення передбачали штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 тис. 400 - ІФ) або позбавлення права керування.

Якщо особа протягом двох років повторно вчинить будь-яке з вищезгаданих порушень, їй доведеться сплатити штраф у 1200 неоподатковуваних мінімумів (20 тис. 400 грн - ІФ) і її позбавлять права керування транспортним засобом на три роки.

Закон також передбачає, що такі правопорушення, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортним засобом у стані алкогольного/наркотичного сп'яніння спричиняють накладення штрафу у розмірі 2400 неоподатковуваних мінімумів (40 тис. 800 грн - ІФ).

Курс НБУ на 7 липня: $1 - 24,41 грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд запровадив одноразову допомогу 50 тис. грн дітям, які повертаються з окупації або депортації - Мінсоцполітики

США та Китай проведуть зустріч у Лондоні щодо торговельної угоди — Трамп

В бельгійському Хаасроде подвійне вбивство українських мати та доньки, місце злочину підпалили. Розпочато розслідування

На Покровському напрямку було знешкоджено 210 окупантів - Генштаб

Сили оборони з початку доби відбили 164 ворожі атаки - Генштаб

У Чернігові завершили аварійно-рятувальні роботи, з-під завалів дістали тіла двох загиблих – ДСНС

Війська РФ окупували 2 села Сумського району – DeepState

З тимчасово окупованих територій повернули ще двох українських підлітків – Єрмак

Загиблий внаслідок вибуху автівки на Одещині був співробітником Березівського РТЦК – Суспільне

Через наслідки атаки на метрополітен Києва АЗС надають знижки на пальне – КМВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА