ДТЕК придбав у Рудьковського та Шуфрича по 30% "Нафтогазвидобування"

Енергохолдинг "ДТЕК" придбав у Миколи Рудьковського і Нестора Шуфрича по 30% статутного капіталу ПАТ "Нафтогазвидобування", повідомив екс-голова правління компанії Олег Семінський.
"Як мені стало відомо після звільнення, Ахметов викупив по 30% акцій у Рудьковського і Шуфрича. Загальна сума угоди за 60% акцій "Нафтогазвидобування" становила близько $180 млн", - сказав він в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня".
За словами О.Семінського, під час створення ПрАТ в 2002 році існувала домовленість, що його частка становитиме 10% акцій компанії, які увійдуть до частки М.Рудьковського, якого він вважає ініціатором свого викрадення. Але офіційно переоформлення акцій так і не відбулося.
Екс-голова "Нафтогазвидобування" також повідомив, що на початку цього року подав позов про поновлення на посаді.
"Наступне судове засідання за позовом до Печерського районного суду про моє поновлення на посаді суддею Л.Цокол призначено на 19 серпня поточного року", - сказав він.
Як повідомлялося, "Нафтогазвидобування" за підсумками 2015 року збільшила видобуток газу в 1,7 раза порівняно з 2014 роком - до 1,302 млрд куб. м, газоконденсату - майже в 1,6 раза, до 45 тис. тонн.
"Нафтогазвидобування" - найбільша приватна газовидобувна компанія в Україні. Основний акціонер - енергетичний холдинг ДТЕК, якому належить 60% в ПрАТ. Компанія розробляє ліцензійні ділянки на двох родовищах у Полтавській області - Семиренківському і Мачуському. Доведені запаси природного газу становлять 25 млрд куб. м, газового конденсату - 2 млн тонн.
У 2013 році в групі "ДТЕК" стартував процес реструктуризації бізнесу. Зокрема, для управління нафтогазовими активами групи було створено холдинг DTEK Oil&Gas B.V. (Нідерланди), якому поетапно передаються акції "Нафтогазвидобування", придбані групою в 2013-2014 роках. У лютому 2016 року у DTEK Oil&Gas було сконцентровано 55% акцій ПрАТ.
Робота "Нафтогазвидобування" блокується з 30 березня 2015 року в рамках кримінального провадження, відкритого в 2012 році за фактом зникнення екс-голови компанії О.Семінського. На думку компанії, це виробництво не має ніякого відношення до господарської чи іншої діяльності ПрАТ.