Імператор Японії має намір зректися престолу на користь свого сина Нарухіто

Імператор Японії Акіхіто заявив наближеним про плани зректися престолу в найближчі кілька років і передати трон спадкоємцю принцу Нарухіто, повідомляє в середу японський телеканал Ен-Ейч-Кей з посиланням на джерела в Управлінні Імператорського двору Японії.
Імператор вже повідомив про плани членам своєї сім'ї.
За даними джерел, 82-річний імператор Японії хоче піти на спокій до того, як позбудеться можливості за станом здоров'я виконувати свої обов'язки в повній мірі.
Управління Імператорського двору зараз добирає зручний момент, коли імператор може поінформувати громадськість про рішення, зазначається в повідомленні.
Імператор Акіхіто - старший син і п'ята дитина імператора Хірохіто й імператриці Кодзюн - народився 23 грудня 1933 року.
Офіційно Акіхіто вважається 125-м імператором династії, що безперервно править Японією з 660 року до нашої ери, коли першим японським монархом став Дзімму.
Наразі Акіхіто вважається єдиним правлячим у світі імператором.
У 1959 році майбутній імператор одружився з дочкою президента великої борошномельної компанії Мітіко Седа, що стало прецедентом для імператорської сім'ї, оскільки чоловіки раніше вибирали дружин виключно з аристократичних сімей.
Акіхіто захоплюється біологією та іхтіологією, він опублікував низку наукових робіт по морських бичків. У 1986 році імператор Японії був обраний почесним членом Лондонського товариства Ліннея - міжнародної спільноти, що займається природознавством.