Інтерфакс-Україна
14:31 14.07.2016

У зоні відчуження ЧАЕС можна створювати природно-заповідні об'єкти для проведення наукових досліджень

2 хв читати
У зоні відчуження ЧАЕС можна створювати природно-заповідні об'єкти для проведення наукових досліджень

Верховна Рада внесла зміни до низки законів, згідно з якими врегулювала особливості землекористування, спеціального водокористування, здійснення містобудівної діяльності на території зони відчуження і безумовного відселення, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" №4437 у четвер підтримали 234 народних депутати.

Раніше вся наукова інформація та результати наукових досліджень, отримані в зоні радіоактивного забруднення, вважалися спадщиною України і могли бути використані лише з дозволу Кабінету Міністрів України. Тепер таку норму законодавства вилучено.

Згідно з ухваленим законом, на території, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, може здійснюватися науково-технічна діяльність, проведення наукових досліджень для визначення ступеня впливу іонізуючого випромінювання на людину та екологічні системи, шляхів мінімізації наслідків такого впливу.

Згідно з ухваленими змінами, для проведення наукових досліджень у сфері охорони навколишнього середовища в зоні відчуження можуть створюватися території та об'єкти природно-заповідного фонду.

У Земельному кодексі закріплено, що Кабмін може передавати у користування земельні ділянки зони відчуження і зони безумовного відселення, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Проекти землеустрою щодо відведення у користування земельних ділянок зони відчуження, подаються до Кабінету Міністрів України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління зоною відчуження, разом із пропозиціями та позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації.

Водночас, у законодавстві закріплено, що земельні ділянки зони відчуження продажу не підлягають.

Крім того, схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель зон відчуження і відселення затверджує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління цими територіями.

До компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, наразі входить видача дозволів на спеціальне водокористування водних об'єктів у зоні відчуження. Водночас у Водному кодексі України законодавець закріпив, що користування водними об'єктами в зоні відчуження здійснюється з урахуванням обмежень, встановлених законом про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи на ЧАЕС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Волонтери УЧХ працювали на місцях ліквідації наслідків обстрілу РФ у двох районах Києва

Ворожий обстріл пошкодив кілька відділень та сортувальне депо "Нової пошти" у Києві та області

Україну обрано до Ради Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН

У повторному тендері на будівництво 2-ої черги НВМК знову перемогла "Будівельна фірма Паритетбудінвест"

Демократи в Сенаті розпочинають розслідування щодо призупинення Трампом санкцій проти Росії – ЗМІ

ЮНЕСКО представило План дій щодо підтримки наукової екосистеми України

Роботи з відновлення колії у Києві тривають - "Укрзалізниця"

Зеленський про нічні обстріли: РФ вкотре демонструє, що не збирається закінчувати війну й терор

Трамп стверджує, що постачання Україні зброї зі США триває, – ЗМІ

У Києві високий рівень забруднення повітря через російську повітряну атаку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА