Інтерфакс-Україна
17:59 14.07.2016

ВР ухвалила закон про внутрішні біометричні паспорти, в яких не буде штампа про шлюб

2 хв читати
ВР ухвалила закон про внутрішні біометричні паспорти, в яких не буде штампа про шлюб

Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства, якими вводиться біометричний паспорт громадянина України.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний законопроект №3224 кілька разів виносився на голосування і в результаті його підтримали 226 народних депутатів.

Згідно з документом, оформлення паспортів відбуватиметься з 14 років. Крім того, скасовується штамп про шлюб.

Законом визначено, що для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і низки інших документів будуть використовуватися оцифровані відбитки пальців рук. Наразі відбитки пальців у таких випадках беруть тільки за згоди особи. Разом з тим, для оформлення паспорта громадянина України вносити оцифровані відбитки пальців рук будуть також тільки за згоди особи.

Відповідно до закону, отримати паспорт зобов'язаний буде кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку. Паспорт буде оформлюватися на 4 роки особам, які не досягли 18 років, а всім іншим - на 10 років.

Паспорт буде містити текст українською та англійською мовою. У паспортах громадян України не буде офіційного засвідчення реєстрації шлюбу, а також його розірвання, але кожному з подружжя будуть видавати свідоцтво про шлюб.

У законі прописано порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном.

Із законодавства пропонується виключити норму про терміни і порядок розгляду заяви на оформлення закордонного паспорта, яка припускає можливість відмови у видачі такого документа. Тепер можна буде вилучати закордонний паспорт, можна буде лише обмежити право громадянина на виїзд за кордон в певних випадках.

У законі прописано принципи функціонування єдиного державного демографічного реєстру, який ведеться метою з ідентифікації особи, для оформлення, видачі, обміну, визнання недійсним та знищення документа, здійснення реєстрації місця проживання або місця перебування. Порядок ведення реєстру встановлює Кабінет Міністрів України. Розпорядник реєстру - центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику в сфері міграції. Також у законі прописаний порядок отримання інформації з Єдиного державного демографічного реєстру.

Уточнюється визначення "безконтактного електронного носія". Законом встановлено вартість адміністративної послуги з оформлення документів, що засвідчують особу. Крім того, в безконтактний електронний носій, який міститься в паспорті громадянина України, який досяг 18-річного віку, будуть вносити засоби електронного цифрового підпису.

Крім того, ухвалений парламентом закон передбачає, що кожен громадянин України може мати не більше двох закордонних паспортів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Запоріжжя: Масштабна пожежа в п’ятиповерховому будинку – 9 постраждалих, серед них діти

Негода в Харкові: Троє постраждалих через обвал даху, загибла жінка та травмована дитина

Зеленський: Ми робимо все, щоб Україна отримала якнайбільше засобів для збиття дронів, для збиття ракет

Зеленський після зустрічі з Умєровим анонсував зміни в державних інституціях найближчим часом

Макрон засудив 30% мита США на експорт з ЄС і закликав до відповіді Євросоюзу

Потреба у дронах-перехоплювачах очевидна, але розробка займе час — Фройдінг

У Києві затримали підозрюваного у вбивстві на Троєщині, йому обрано запобіжний захід

Німеччина сподівається досягти угоди щодо купівлі систем Patriot для України, у понеділок Пісторіус відвідає Вашингтон - Фройдінг

Президентка Єврокомісії: 30% тариф США зашкодить бізнесу та споживачам по обидва боки Атлантики

У Херсоні загинула 87-річна жінка внаслідок ворожої атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА