ФГВФО у серпні продовжить виплати вкладникам банку "Хрещатик" і "Фінанси та Кредит"

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) після технологічної перерви має намір в першій половині серпня продовжити виплати вкладникам банку "Хрещатик", повідомляється на сайті Фонду.
Крім того, Фонд планує у другій половині серпня продовжити виплати вкладникам банку "Фінанси та Кредит".
Фонд звертає увагу, що виплати будуть проводитися за загальним реєстром вкладників, тому відправляти індивідуальні звернення до Фонду не потрібно.
Як повідомлялося, ФГВФО на підставі рішення правління Національного банку України (НБУ) №46-рш від 2 червня 2016 року про відкликання банківської ліцензії та ліквідації неплатоспроможного банку "Хрещатик" почав процедуру ліквідації фінустанови.
Відповідне рішення ухвалила його виконавча дирекція Фонду 3 червня.
Процедура ліквідації розпочата з 6 червня терміном до 5 червня 2018 року.
Повноваження ліквідатора делеговані представнику Фонду Ігорю Костенко.
Нацбанк України від 5 квітня 2016 року оголосив про визнання неплатоспроможним банку "Хрещатик" і передачі його ФГВФО під тимчасову адміністрацію.
Вкладниками банку є 308 тис. фізичних осіб, 98,7% з них отримають у повному обсязі відшкодування гарантованої суми (до 200 тис. грн). Загальна сума до відшкодування становить 2,8 млрд грн.
Основною причиною неплатоспроможності банку НБУ і київська влада назвали небажання інших акціонерів вкладати в його докапіталізацію, загальні потреби в якій НБУ за підсумками стрес-тестів оцінив в 1,25 млрд грн до червня 2017 року, зокрема 600 млн грн - до 1 травня поточного року.
Як повідомлялося, згідно з останньою структурою власності банку, його найбільшими співвласниками виступають Андрій Іванов (37,44%), Микола Солдатенко (24,24%) і Київська міськдержадміністрація (25%).
О.Іванов є молодшим партнером "Київської інвестиційної групи", М.Солдатенко - екс-співвласник "Запоріжсталі", міноритарний акціонер Індустріалбанку.
У Нацбанку погіршення становища банку "Хрещатик" пов'язують також з діями старшого партнера "Київської інвестиційної групи" підприємця Василя Хмельницького, проте останній відкинув ці претензії і заявив, що вийшов з числа акціонерів банку.
Згідно з даними на сайті НБУ, станом на початок 2015 року В.Хмельницький і його бізнес-партнер О.Іванов володіли відповідно 61,8% і 30,85% в компанії Safety Privatstiftung, яка через ланцюжок інших компаній контролювала 37,4427% банку "Хрещатик". Однак до 8 березня 2015 року опосередкована участь В.Хмельницького в капіталі банку скоротилася до 0,0628%, до початку 2016 року - до 0,06%, а до 18 лютого він остаточно вийшов зі складу бенефіціарів фінустанови.
Банк "Хрещатик" заснований в 1993 році. За розміром загальних активів на 1 жовтня 2015 року (10,09 млрд грн) займав 18-те місце серед 123 українських банків.
Раніше також повідомлялося, що Національний банк України 17 грудня 2015 року з пропозицією ФГВФО ухвалив постанову №898 про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит", бенефіціаром якого виступає мажоритарій і виконавчий директор гірничорудної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго.
"У зв'язку з невиконанням задекларованих заходів щодо поліпшення ліквідності і відсутності достатніх дій з боку власників банку для запобігання його неплатоспроможності, а також у зв'язку з невідповідністю діяльності банку вимогам банківського законодавства та нормативно-правових актів НБУ, регулятор зарахував банк "Фінанси та Кредит" до категорії неплатоспроможних з 17 вересня, а ФГВФО 18 вересня ввів у банк тимчасову адміністрацію на період до 17 грудня ", - повідомив регулятор.
Крім того, Нацбанк має намір відсудити у Жеваго заставу рефінансування "Фінанси та Кредит", яким стало фінансове поручительство в розмірі 1,45 млрд грн.
Банк "Фінанси та Кредит" заснований в 1990 році.
Згідно з даними НБУ, за розміром загальних активів на 1 липня 2015 року банк посідав 10-те місце (38,88 млрд грн) серед 127 банків, що діяли в країні банків. Його зобов'язання перед фізособами на цю дату дорівнювали 16,98 млрд грн, зокрема у валюті - 11,61 млрд грн.