Інтерфакс-Україна
16:27 31.07.2016

Міжнародна експедиція знайшла живі організми в Чорному морі на глибині 1960м

1 хв читати
Міжнародна експедиція знайшла живі організми в Чорному морі на глибині 1960м

У Чорному морі на глибині 1960 метрів виявлено живі організми, повідомляє в суботу Національне агентство охорони навколишнього середовища Грузії, представники якого разом з науковцями та фахівцями з України і п'яти країн Євросоюзу в травні цього року брали участь у міжнародній експедиції в рамках спільного проекту ЄС та програми розвитку ООН (UNDP) "Поліпшення природоохоронного моніторингу Чорного моря" (EMBLAS).

За інформацією відомства, взяті в морі проби було опрацьовано в різних лабораторіях і встановлено, що, незважаючи на існуючі досі теорії, що в Чорному морі на глибині 150-200 метрів існують тільки організми сірководневого походження, "в його глибоководної частини на глибині 1960 метрів мешкають живі організми".

Експедиція, метою якої була оцінка біологічного різноманіття Чорного моря з метою збереження його природного середовища, проводилася з використанням новітніх методів на найбільшому науково-дослідному кораблі Євросоюзу "Mare Nigrum" з вивчення цілої низки компонентів, зокрема біологічних, фізико-хімічних досліджень та досліджень стійких відходів, що плавають на поверхні.

Уперше за останні 25 років було проведено моніторинг чорноморського узбережжя Грузії, що охопив глибинні шари його континентального шельфу та виключної економічної зони.

Під час експедиції було взято 233 гідробіологічні проби, зокрема 62 проби фітопланктону, 53 - мезозоопланктону, 48 - макрозоопланктону, 48 - іхтіопланктону і 22 - зообенту, які мають розкрити таємниці біорізноманіття Чорного моря.

ОСТАННЄ

Сумська громада зазнала атаки ворожих дронів, зафіксовано влучання в інфраструктуру

ДБР встановлює обставини ДТП за участі нардепа Саламахи

Понад 800 тис. абонентів у Києві без світла, Міненерго спрямувало додаткові 50 тонн дизелю для роботи генераторів - Шмигаль

Через обстріли ситуація з електро- і теплопостачанням у Деснянському районі залишається складною - ДТЕК

У ДТП загинув нардеп від "Слуги народу" Орест Саламаха

Росіяни атакували в неділю Миколаївщину, п'ятеро постраждалих

Тихановська у Вільнюсі публічно назвала Зеленського символом боротьби за демократію

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні зусилля з відновлення безпеки в Європі

"Укренерго" в понеділок продовжуватиме застосовувати обмеження електроенергії в усіх регіонах України

Єрмак поновив право на адвокатську діяльність

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА