11:55 14.08.2016

Розробники системи е-декларування та Держспецзв'язку конструктивно обговорили недоліки системи

4 хв читати

Представники компанії-розробника системи електронного декларування ТОВ "Міранда" провели конструктивні переговори з представниками Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку), повідомила керівник Національного агентства з протидії корупції (НАПК) Наталія Корчак.

"Розмова, що відбулася в Держспецзв'язку, була конструктивною, розробник програми "Міранда" визнав ті недоліки, які були оголошено і які можна усувати і з цього починати роботу. І це було офіційно визнано", - заявила в ефірі телеканалу "112 Україна" Н.Корчак.

Говорячи про підсумки суботніх переговорів із Держспецзв'язку та розробниками системи, Н.Корчак зазначила, що шляхи усунення недоліків було визначено. Також, за її словами, компанія-розробник попросила долучити своїх фахівців до процесу, і в Держспецзв'язку дали на це згоду. Як повідомляв раніше член НАПК Руслан Рябошапка, залучення експертів було раніше ускладнено грифом "ДСК" ("для склужбового користування"), накладеним Держспецзв'язку на свій висновок щодо комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) реєстру системи електронного декларування.

"Отже, йдеться про те, що створюються умови для конструктивної розмови", - зазначила глава НАПК.

За її словами, сьогодні НАПК має намір провести засідання, однак час його початку поки що не визначено. Раніше повідомлялося, що засідання НАПК заплановано на 14.00 неділі. Засідання фахівців Держспецзв'язку, присвячене цьому питанню, заплановано на 11.00.

"Сьогодні буде продовжуватися робота технічних працівників у рамках Держспецзв'язку і ми (НАПК – ІФ) ще не визначилися, коли проведемо своє засідання. Фактично ми готуємося зробити заяву, але запуск системи е-декларування у будь-якому разі буде, тому що згідно з законом, у перехідних положеннях зазначається, що мова йде про подання і оприлюднення інформації декларанта", - повідомила вона.

Також Н.Корчак запевнила, що систему е-декларування буде запущено незалежно від обставин, що супроводжують її запуск. "Електронне декларування почне працювати в будь-якому разі, це я можу гарантувати на 100%, тому що своє рішення про початок подання і оприлюднення інформації ми не скасовували і скасовувати не будемо. Не потрібно говорити, який цей режим, тестовий чи ні. Система подання і оприлюднення інформації буде працювати", - наголосила голова НАПК.

Раніше, голова Держспецзв'язку Леонід Євдовченко погодився вказати розробнику на недоліки системи і провести її на повторну атестацію в найкоротші терміни, до 14 серпня. У свою чергу, голова НАПК Наталія Корчак зазначила, що рішення НАПК про запуск системи електронного декларування 15 серпня не скасовано, однак, якщо сертифікат Держспецзв'язку не буде отримано, систему подання декларацій буде заблоковано.

Як повідомлялося, 12 серпня стало відомо, що комплексна система захисту інформації (КСЗІ) реєстру системи електронного декларування наразі повною мірою не реалізована, програмне забезпечення розроблене лише частково, тому у видачі атестата відповідності КСЗІ відмовлено.

"Наявна функціональність Реєстру (Єдиного держреєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - ІФ) не відповідає цілям створення системи електронного декларування... На сьогодні КСЗІ Реєстру при його взаємодії з іншими реєстрами, базами і банками даних для забезпечення повної функціональності системи електронного декларування, не реалізована. Програмне забезпечення, що досліджувалося в рамках державної експертизи, виконане (розроблене) частково, що не дозволяє говорити про забезпечення надійного захисту інформації в системі електронного декларування", - йдеться в повідомленні Держспецзв'язку.

У продукті було виявлено значну кількість невідповідностей реалізованих рішень вимогам технічного завдання, а також не підтверджені можливості системи гарантувати безпеку задекларованих функцій, зокрема, ідентифікації і аутентифікації декларанта за допомогою сервісів BankID. Серед наданих документів відсутні акти завершення дослідної експлуатації, завершення робіт зі створення КСЗІ, протокол попередніх випробувань.

"Враховуючи викладене, Експертна рада вважає, що КСЗІ Реєстру не відповідає вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації в обсязі функцій, зазначених у технічному завданні на створення КСЗІ та звертає увагу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) на необхідність якнайшвидще усунути виявлені недоліки", - заявляють у Держспецзв'язку і наголошують, що після доопрацювання та виправлення недоліків КСЗІ Реєстру, в будь-який час може бути проведена його повторна державна експертиза з метою отримання Атестату відповідності.

Раніше Держспецзв'язку заявила про можливий зрив запуску системи електронних декларацій, запланованого на 15 серпня, через неготовність програмного забезпечення, відповідальність за розробку якого несе ТОВ "Міранда". Водночас Програма розвитку ООН (ПРООН), що здійснює фінансування розробки системи електронних декларацій в Україні, спростувала цю інформацію.

8 серпня в Держспецзв'язку повідомили, що запуск системи електронних декларацій, запланований на 15 серпня, може бути відстрочено, оскільки проведення державної експертизи КСЗІ системи декларування неможливо через ненадання розробником програмного забезпечення ТОВ "Міранда" обладанння, програм і документації, необхідних для проведення експертизи у Держспецзв'язку.

11 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що електронне декларування активів має стартувати в Україні з 15 серпня, його відкладання не припустимо і не розглядається. "Іншої дати я не розглядаю і навіть чути не хочу про перенесення!", - заявив він.

12 серпня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що якщо система електронного декларування не почне працювати вчасно, 15 серпня, керівництво НАПК і Держспецзв'язку нестиме жорстку персональну відповідальність.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глави міноборони країн НАТО обговорять ядерне стримування та боротьбу з тероризмом

Українська армія має унікальний у всьому світі досвід ведення боротьби проти російської агресії - Таран

У Житомирі з 23 жовтня посилюють карантинні обмеження

Disney переносить дати виходу п'яти фільмів Marvel та сиквелу "Індіана Джонс"

В Офісі президента України обговорили з представниками спілки ветеранів Афганістану питання пільг та інших соцгарантій

Глава Пентагону зустрівся із Зеленським, наголосив на підтримці права України визначати власну зовнішню політику

ВР привела закон про НАБУ у відповідність до Конституції

Україна та Канада до 2022 року розпочнуть будівництво космодрому в Новій Шотландії з планом запуску "Циклон 4М" наприкінці 2023 року

В Україні з'явився Віртуальний музей російської агресії - Ткаченко

ДБР викрило постачання палива з РФ до України структурами, пов'язаними з Медведчуком

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА