Інтерфакс-Україна
12:20 16.08.2016

Мін'юст України пропонує відновити видачу паперових свідоцтв про право на нерухомість

2 хв читати
Мін'юст України пропонує відновити видачу паперових свідоцтв про право на нерухомість

Міністерство юстиції пропонує законодавчі правки можливості видачі за бажанням клієнта паперових свідоцтв на бланку про право власності на об'єкт нерухомості, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" заступник міністра юстиції Павло Мороз.

"Частина громадян хочуть по-старому – щоб був папірець. Для них ми хочемо повернути бланки в добровільному порядку. Якщо хочете на додачу до електронної виписку ще й паперове свідоцтво з унікальним кодом – будь ласка, платіть гроші і отримуйте. Це буде просто добровільна додаткова опція", – сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

П. Мороз уточнив, що в держреєстрі речових прав на нерухоме майно в такому випадку буде зроблено позначку, що видано паперове свідоцтво, і наступна реєстраційна дія без цього документа буде неможливою.

Водночас заступник міністра висловив думку, що права власності достатньо захищені і у відсутності такого додаткового паперового підтвердження.

"Виписки достатньо – вона унікальна, містить електронний код, її підробити неможливо, оскільки вона в реєстрі", – зазначив П. Мороз.

Він також повідомив, що для мінімізації незаконних реєстраційних дій Мін'юст пропонує посилити процедуру відкриття нового розділу в держреєстрі, яка зараз надто проста.

"Уявіть собі новий багатоквартирний будинок. Щоб продати в ньому квартиру, треба відкрити новий розділ. Рейдерські захоплення здійснювалися шляхом відкриття нових розділів: є відкритий розділ із законним власником, а рейдер, точніше реєстратор, відкриває новий розділ і реєструє цей об'єкт вже з новим власником", – пояснив проблему П. Мороз.

За його словами, такий новий розділ потрібен лише забудовникам, але для них ця ускладнена процедура не буде проблемою, зате вони отримають додаткову гарантію.

Повністю інтерв'ю з П. Морозом читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.com.ua

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держетнополітики видало 834 мандати для здійснення капеланської діяльності

Стефанішина обговорила з двопартійною групою сенаторів США подальші кроки у забезпеченні обороноздатності й безпеки України

Рятувальники ДСНС із Черкащини пройшли тренінги з першої допомоги від УЧХ

Голова МВС про зміни в оформленні документів для іноземців, які воюють у ЗСУ: Менше бюрократії, більше прав

Доставка підручників до шкіл майже завершена

Київрада розгляне збільшення допомоги військовим – Кличко

Сили оборони уразили вночі ГПЗ та диспетчерську станцію в Волгоградській області РФ

Окупанти використали касетні боєприпаси, щоб вдарити по селищу Львівка неподалік Краматорська, - 11 армійський корпус

Судитимуть екссекретаря Київради, який сприяв ухиленню від військової служби

Подано перші 100 заяв від переселенців на придбання житла з компенсацією 70% за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА