12:47 16.08.2016

"Укрзалізниця" просить керівництво країни законодавчо врегулювати відшкодування коштів за перевезення пільговиків

2 хв читати
"Укрзалізниця" просить керівництво країни законодавчо врегулювати відшкодування коштів за перевезення пільговиків

ПАТ "Укрзалізниця" направила листи до уряду України й обласних керівників з проханням вирішити проблему з відшкодуванням коштів за перевезення пільговиків приміськими поїздами в нормативно-правовому полі.

"Вперше в історії "Укрзалізниці" за перевезення пільговиків місцеві бюджети компенсували державному перевізнику лише 3% за шість місяців поточного року. Заборгованість становила близько 200 млн грн. Місцева влада орієнтується на відсутність субвенцій з державного бюджету, в цьому році вони взагалі не передбачені", - йдеться в прес-релізі "Укрзалізниці".

ПАТ зазначає, що такий відсоток покриття витрат із перевезення пільгових пасажирів є критичним, щорічно місцеві бюджети компенсували залізничного перевізника, загалом, не більше 50%, але показник 3% ще не фіксувався.

"Окремі органи місцевої влади взагалі не вважають за потрібне платити за перевезення пільговиків. Серед тих, які зовсім не платять за перевезення, виявилися Київ, Харківська, Одеська, Львівська, Тернопільська та Рівненська області", - повідомляє ПАТ.

Зазначена ситуація, за його даними, склалася через неврегульованість питання в нормативно-правовому полі.

Зокрема, залізничники просять підтримати на урядовому рівні внесення змін до закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших, передбачених законодавством пільг, зокрема щодо залізничного транспорту.

Також залізничники підтримують введення адресних грошових виплат пільговим категоріям громадян, що дасть перевізнику можливість отримувати повну вартість проїзду незалежно від соціального статусу громадян.

Вирішення зазначених питань дозволить стабільно і безпечно здійснювати приміські пасажирські перевезення залізничним транспортом.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА